Як відмити срібло.

Срібло темніє з різних причин. Це може бути неправильне зберігання виробів, низька проба або індивідуальні особливості організму-власника. Срібні вироби можна почистити в домашніх умовах і додати їм оновлений вигляд.
Інструкція
1
Чистка срібла нашатирним спиртом - один з найпоширеніших способів, який не забирає багато часу і сил. Купіть в аптеці 10% -й розчин нашатирного спирту. Приготуйте водний розчин в пропорції дві столові ложки нашатирного спирту на один літр води. Можна його зробити трохи мильним, або для посилення ефекту додати трохи перекису водню. Замочіть в ньому виріб на 15 хвилин. Потім промийте його проточною водою і витріть насухо ворсистої ганчірочкою.
2
Кип'ятіння срібного вироби в розчині лимонної кислоти також є доступним методом. Візьміть ємність, налийте в неї 0,7 л води. Додайте в воду 100 г кислоти. Ємність поставте на водяну баню, попередньо склавши в неї срібло. Кип'ятіть 15-30 хвилин в залежності від забрудненості. Після промийте срібло водою.
3
Можна почистити вироби содою. Для цього налийте в ківш 0,5 л води, всипте 2 столові ложки харчової соди. Перемішайте і поставте на вогонь. Коли вода закипить, киньте в неї шматочок фольги для приготування їжі, потім срібло. Через 10-15 секунд дістаньте вироби і промийте водою. Будуть блищати, як нові.
4
Звичайна кухонна сіль теж може придатися для очищення срібних виробів. В чашку налийте води, додайте сіль в пропорції на 200 мл води 1 чайна ложка солі. В розчин покладіть речі на кілька годин. Для прискорення процесу прокип'ятіть срібло в цьому розчині 15 хвилин. Після процедури промийте водою.
5
Зубна паста є хорошим засобом для видалення темного нальоту з виробів зі срібла. Візьміть зубну щітку, нанесіть на неї пасту і почистіть срібло. Механічні дії видалять темну плівку з поверхні виробу.
6
Для полірування срібла підійде такий засіб, як губна помада. Нанесіть шар губної помади на зубну щітку і відполіруйте виріб.
7
Можна повернути блиск сильно потемнілим срібним виробам за допомогою згорнутого молока. Занурте на деякий час столові срібні прилади, потім сполосніть проточною водою і відполіруйте м'якою ганчіркою.
8
В ювелірному магазині можуть продаватися спеціальні рідини і набір серветок, призначені для очищення срібних виробів. Занурте річ в цей розчин, і через кілька хвилин вона буде знову чистою і блискучою. Крім того, спеціальні склади можуть ще й покрити срібло захисним шаром, який оберігає його від подальшого окислення.
Зверніть увагу
Срібло - дуже м'який метал, тому не варто піддавати його агресивної чищенні різними дряпаючими засобами. Так з часом можна зняти весь шар срібла.
Корисна порада
Намагайтеся не виконувати роботу по дому в прикрасах. Зберігайте срібні вироби подалі від домашньої аптечки і побутової хімії.