Як поміняти батарейку в платі. Як на комп'ютері поміняти батарейку.

На материнській платі навіть не досвідчений користувач легко виявить батарейку CR-2032, звичайно розташовану в нижній частині плати, поруч зі слотами PCI. Якщо ваш комп'ютер став повідомляти про помилку CMOS battery failed, а в операційній системі постійно збиваються годинник, отже, саме час поміняти батарейку.
Вам знадобиться
  • - системний блок комп'ютера;
  • - викрутка;
  • - пилосос;
  • - пензлик маленька.
Інструкція
1
Зніміть бічну кришку системного блоку, що відкриває доступ до материнської плати. Якщо нутрощі комп'ютера покриті пилом, візьміть в руки пензлик і пилосос і акуратно почистіть всі плати. Без цієї процедури приступати до заміни батарейки можна. Також варто враховувати той факт, що в системному блоці комп'ютера присутні дрібні запчастини, тому потрібно акуратно чистити всі нутрощі.
2
Якщо материнська плата чиста, відсуньте вбік заважають шлейфи й проведення (але не відключайте від материнської плати, інакше потім не згадаєте, де вони були), щоб забезпечити вільний доступ до нижньої області материнської плати. Батарейка кріпиться на материнській платі за допомогою легкої засувки - акуратно відігніть її викруткою або пальцем. Батарейка вискочить із гнізда. Поставте на її місце нову батарейку. Такі батареї можна купити в будь-якому магазині, який займається продажем дрібних речей для дому.
3
Встановіть назад кришку від системного блоку і включіть комп'ютер. Зайдіть в BIOS, натиснувши Del або F2 на клавіатурі. Встановіть настройки дати й часу, потім зайдіть в розділ Boot і задайте порядок завантаження. Збережіть зміни, натиснувши F10 і введення на клавіатурі. Якщо у вас з першого разу не вийде зайти в систему BIOS, спробуйте ще раз.
4
Перевірте схоронність налаштувань BIOS (і працездатність нової батарейки), відключивши комп'ютер від харчування на якийсь час. Якщо після включення все залишилося, як ви налаштували - значить, батарейка робить свою справу. Міняти батарейку потрібно зазвичай не частіше разу на 2-3 роки. Однак випадки бувають різні, тому купите одну батарейку для запасу, щоб у подібних випадках не випробовувати таких складних проблем в системному блоці персонального комп'ютера.