Як побудувати натальную карту. побудова натальной карти безкоштовно.

Натальная карта або космограмме є основою будь-якого гороскопа. Це графічне зображення екліптики, яке показує положення планет під час народження людини. Помилки, допущені при побудові натальной карти, можуть дати версію гороскопа, яка буде абсолютною протилежністю його вірної інтерпретації. Як побудувати натальную карту?
Вам знадобиться
  • • креслярські приналежності, папір, калькулятор;
  • • таблиці: ефемерид, будинків Плацида, координат міст і тимчасових поправок, логарифмів, поправок на зоряне час з сонячного
Інструкція
1
Для того щоб побудувати натальную карту, дізнаємося де і коли народилася людина (точні координати і час). Значення Куспид (тобто вершин будинків гороскопу) знаходять згідно місцевим зоряному часу (мЗв) народження. Алгоритм розрахунку МЗВ виглядає наступним чином: • Потрібно дізнатися часовий пояс, до якого відноситься місце народження. Це можна зробити за таблицями координат міст. Далі дізнаємося, з таблиць тимчасових поправок, різницю між поясним часом і Грінвічем, а також чи була поправка на літній час. Часова різниця з Гринвічем може бути позитивною або негативною. Потрібно відняти цю різницю від часу народження, враховуючи знак перед поправкою. Поправку на літній час так само враховуємо, для східної довготи віднімаємо 1 годину, для західної довготи додаємо. Отримуємо GMT (поясний час за Гринвічем). • Оскільки GMT єдине для всього пояса, то потрібно знайти його для місця народження. Береться довгота місця народження і множиться на 4 хвилини. Якщо отримане число перевищує 60 хвилин, то переводимо його в години, хвилини і секунди. Тепер потрібно скорегувати час народження людини на величину цієї поправки. Для східної довготи поправка додається, а для західної вона відніметься. Отримуємо реальний час місця народження (РВМ). • Зоряний час за Гринвічем, на північ або полудень (залежно від упорядника), береться з другої колонки «ефемериди», званої «Sid Time». Далі, розраховується місцеве зірковий час (мЗв), формула якого має вигляд: РВМ + Sid Time + поправка «з часу сонячного на зоряне». • Поправку, що дозволяє скорегувати різницю між зоряним часом і сонячним, можна взяти зі спеціальної таблиці. Шукане нам значення буде розташовано на перетині шпальти (годинник GMT) і рядки (хвилини GMT). Поправка дається у вигляді хвилин і секунд через пропуск. Спочатку приводимо її до коректного увазі (наприклад, 00 ч 02 хв. 12 сек.), А потім підставляємо в вишеозвученную формулу розрахунку МЗВ. Якщо місцеве зірковий час (мЗв) вийшло більше 24 годин, то потрібно відняти 24.
2
Після того, як дані часу отримані, можна приступати безпосередньо до побудови натальной карти. Креслимо на папері круг, використовуючи циркуль або круглий транспортир, і розбиваємо його на 12 секторів, що містять по 30 градусів. Це буде зодіакальний круг. Традиційно знаки зодіаку позначаються проти годинникової стрілки, починаючи з Овна.Теперь потрібно розбити натальную карту на дому. Їх в гороскопі також 12, але вони не завжди збігаються зі знаками зодіаку. Куспиде знаходять за допомогою «Таблиць будинків Плацида». Цей довідник містить таблиці, в лівому верхньому куті яких вказано МЗВ, а в стовпці Lat вказані географічні широти місця народження. Знаходимо таблицю з потрібними нам даними часу і широти. На перетині рядка Lat і стовпців з точками Asc (Асцендент) і вершин будинків (11, 12, 2, 3), знаходимо потрібні нам дані. Точку зеніту (MC) знаходимо в центрі самому верхньому рядку таблиці, поряд з місцевим зоряним часом (МВВ). Асцендент - вершина першого будинку. МС - вершина 10-го будинку. З таблиці Плацида можна дізнатися шість Куспид, а решта вершини легко з'ясувати, тому що їхні будинки будуть починатися в тому ж градусі, але в протилежному знаку зодіаку. Натальная карта буде розбита на дванадцять астрологічних будинків.
3
Побудова натальной карти буде завершено, коли будуть розраховані всі положення планет в гороскопі, а їх точки будуть нанесені на космограму. Положення планет беруться з таблиці ефемерид, тому їх потрібно коригувати згідно часу народження. Тут застосовують логарифми і логарифмічні табліци.Алгорітм розрахунку положення планет наступний: • Знаходимо різницю між початковими положеннями кожної планети в день, наступний за днем народження, і в день народження; • Далі розраховуємо логарифм різниці, знайденої вище, і логарифм часу народження за Гринвічем. • Потім потрібно скласти ці два логарифма і обчислити логарифм результату даної суми, тобто перевести суму логарифмів в градуси. • Якщо ми складемо початкове положення планети під час народження і градуси суми логарифмів, отримані в попередньому пункті, то ми отримаємо положення планети в момент народження людини. • Аналогічно вищевикладеному способу розраховується становище кожної планети, а потім відзначається на натальной карті.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_axIAYYELQk
Зверніть увагу
Все розрахунки, що стосуються часу, виробляються в годинах, хвилинах і секундах. Тобто, 12.30.07 + 6.15.23 = 18.45.30 (18 годин 45 хвилин 30 секунд).
Корисна порада
Найлегше побудувати натальную карту за допомогою астрологічної програми або за допомогою онлайн-сервісів. Безкоштовних астрологічних програм зараз досить багато, а необхідний вам сервіс легко знайти в інтернеті.