Як вигнути гіпсокартон.

При проведенні ремонту квартири або будинку вам може знадобитися додати аркушу гіпсокартону вигнуту форму. Роботи з формування необхідної кривизни проводяться «мокрим» і «сухим» способом. Для першого варіанту найкраще підходить архітектурний гипрок товщиною до 6 мм. При використанні другого варіанту гнуться листи будь-якої товщини.
Вам знадобиться
 • «мокрий» спосіб:
 • - гіпсокартон (товщина 6 мм);
 • - валик з металевими шипами;
 • - широка кисть;
 • - вода;
 • - фанера;
 • - бруски;
 • - паперовий скотч.
 • «Сухой» спосіб:
 • - гіпсокартон (товщина від 6 до 12,5 мм);
 • - гострий ніж;
 • - шпаклівка;
 • - шпатель.
Інструкція
1
«Мокрий» способІзготовьте шаблон, по якому будете проводити вигин гіпсокартонного листа. Боковини шаблону випиляєте з листового матеріалу. Для цих цілей використовують фанеру, деревостружкові плити, шматки гипрока - все, що зможете знайти під рукою.
2
Заміряйте необхідний радіус, під яким повинен бути вигнутий гипрок. Відкладіть на підручному матеріалі трохи менший розмір вигину, випиляєте бічні частини шаблону. Розпірні елементи конструкції виконайте також з листових матеріалів. Ширина шаблону повинна бути трохи вже згинати гіпсокартону. З'єднайте всі частини між собою за допомогою дерев'яних брусків і шурупів.
3
Відкладіть на гіпсокартоні розміри необхідного елемента і випиляєте його. Розстеліть на підлозі плівку або газети. Покладіть на них гипрок. Згинання «мокрим» способом засноване на тому, що матеріал, що складається з картону і гіпсової середини, при намоканні добре згинається, а при висиханні зберігає надану форму.
4
Прокатайте зовнішню частину гіпрочного елемента валиком. Металеві шипи проткнути картон, і вода проникне до гіпсу.
5
Налийте у відро воду. Вмочуючи в нього кисть або губку, рясно змочіть проколоту поверхню. Коли вода перестане вбиратися, закрийте гипрок плівкою і залиште на півгодини, щоб гіпс і картон розбухнули і розм'якли.
6
Покладіть підготовлений гіпсокартонний елемент на шаблон і акуратно зігніть. Закріпіть кінці листа малярським скотчем і залиште до повного висихання.
7
Встановіть вигнутий гіпсокартонний елемент на металевих напрямних.
8
«Сухой» способІзготовьте шаблон за описаним керівництву в «мокрому» способі.
9
Покладіть гіпсокартонний лист на підлогу, тильною стороною вгору. Гострим ножем зробіть паралельні прорізи так, щоб розсікти верхній шар картону і гіпсову середину, але не пошкодити лицьову картонну сторону.
10
Додайте підготовлений гипрок на шаблоні. Очистіть від пилу прорізи і заґрунтуйте їх. Просушіть і зашпаклюйте. Залиште лист на формі до повного висихання шпаклівки.
11
Встановіть гіпрочний елемент на стелю або на стіну.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nD1FN0_DO64
Працювати з гіпсокартоном - одне задоволення. Він легко ріжеться, гнеться без особливих зусиль. Саме тому даний матеріал люблять багато господарів, хоч раз проводили в своєму будинку або квартирі ремонт стелі, дверних прорізів та інші ремонтні роботи. Для облицювання криволінійних поверхонь випускається гнучкий гіпсокартон, хоча найчастіше все ж користуються будівельним, негнучким гіпсокартоном , згинаючи його самостійно в процесі роботи.
Інструкція
1
Для додання гнучкості та пластичності заготівлі з гіпсокартону змочіть водою гіпс, що знаходиться під шаром картону. Для цієї операції вам знадобиться спеціальний голчастий валик, на якому укріплені гострі стрижні з металу.
2
При прокочуванні валика по картонній стороні ГКЛ із зусиллям ви протикає поверхневий шар картону, той стає дірчастим - виходить перфорована поверхня. Тепер потрібно змочити картон водою і почекати, поки вода не проникне через картон в товщу гіпсу і не розмочити його.
3
Мочить лист гіпсокартону слід малярським валиком, змоченим у звичайній воді, або побутовим розпилювачем. Однак для надійності змочування товстого листа гіпсокартону великих розмірів краще скористатися мокрою ганчіркою. Просто прикладіть ганчірку до поверхні ГКЛ і змочіть її водою. Потім ганчірку потрібно періодично зміщувати по листу і зволожувати.
4
Зволоживши ГКЛ, ви досягнете того, що він стане гнучким і пластичним. Тепер його можна прикладати до наявного вигнутому профілем і прикріплювати за допомогою саморізів.
Зверніть увагу
Зверніть свою увагу на те, що гіпсокартон в міру висихання втрачає свою гнучкість. Це означає, що зволожений лист потрібно використовувати за прямим призначенням якомога швидше.
Корисна порада
При намочуванні перфорованої сторони не допускайте, щоб картон з протилежного боку також розмокнув, інакше при згинанні лист зламається