Як відрізнити ліки від підробки.

На фармацевтичному ринку присутня велика кількість підробок, і це ні для кого не секрет. Даремні і навіть смертельно небезпечні ліки можна придбати і в аптеці біля будинку, і в лікарняній аптеці. Тому слід бути гранично обачними, здійснюючи покупку. Щоб відрізнити ліки від підробки бажано дотримуватися досить простих порад, але навіть при цьому убезпечити себе на 100% не вдасться, на жаль.
Інструкція
1
Купуйте ліки у великих аптеках, а не в аптечних кіосках. Великі фармацевтичні компанії піклуються про свою репутацію і ретельно перевіряють всі документи, що супроводжують медичні препарати і підтверджують їх виробника, а також самі ліки.
2
Уважно оглядайте упаковку та інструкцію по застосуванню. Якщо упаковка пом'ята і зовнішній вигляд її відрізняється від придбаних раніше - купувати такі ліки не варто. Інструкція теж повинна бути видрукувана чітко, а не скопійована в поганій якості.
3
Спробуйте потерти упаковку, на підробці фарба може бути менш яскравою і стиратися. Великі виробники наносять на упаковку особливі знаки, що підтверджують справжність ліки: об'ємні шрифти, голограми, водяні знаки. Це коштує недешево і виробники підробок рідко витрачаються на такі знаки, реалізація в такому випадку приносить дуже мало прибутку.
4
Огляньте самі ліки - таблетки, капсули, ампули. Таблетки великі виробники зазвичай виготовляють певного кольору і ексклюзивної форми з видавленим назвою, на ампулах чітко повинно бути видно назву і стиратися від дотику написи не повинні. Капсули теж випускаються в певному оформленні, якщо вони виглядають інакше, ніж звичайно, купувати ліки не варто.
5
Якщо ліки вже придбано, і є сумнів в його справжності - віднесіть упаковку з ліками в спеціалізовану лабораторію для аналізу. Зрозуміло, що цей спосіб перевірки найнадійніший, але вимагає часу.
6
По можливості, намагайтеся купувати ліки виробництва країн СНД - їх майже не підробляють, за статистикою виявлено 2% підробок. Також мало фальсифікації серед найдешевших і найдорожчих ліків - в цій лінійці виявлено 7% підробок.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=x4Ev0qVixeI
Зверніть увагу
Ціна підробки нижче, іноді значно, ніж ліки. Це повинно насторажівать.Через інтернет за статистикою продається 50% підроблених медикаментів.
Корисна порада
Існує ряд ліків, дешевших, але якісних, випущених за ліцензією компанії-розробника. Це так звані дженерики, що мають аналогічний з патентованим ліками ефект від застосування.