Як визначити рік випуску машини.

Часто виникають ситуації, коли вам необхідно дізнатися дату, коли був проведений той чи інший автомобіль, але ви не уявляєте, як це зробити. Приміром, дуже важливо знати рік випуску машини, якщо ви збираєтеся перевезти її з закордону в свою країну. Це пов'язано з тим, що розмір мита на автомобілі старше і молодше трьох років значно відрізняються.
Інструкція
1
Зараз є конкретні міжнародні стандарти, за якими кожному автомобілю присвоюється певний ідентифікаційний номер, схожий на номер, який присвоюють людині - платнику податків. У цьому номері зберігаються всі дані про автомобіль. Наприклад, десята цифра в цьому коді - це рік, коли був випущений модельний ряд вашого автомобіля. Однак дата випуску модельного ряду може не відповідати даті випуску конкретного автомобіля. Тому, якщо вам кажуть, що перед вами машини 2006 року, уточніть конкретні дати випуску, оскільки саме це буде цікавити митного працівника при перетині вами кордону.
2
Але не забувайте, що даний стандарт ввели не так давно, і він не є обов'язковим. Отже, деякі автомобілі можуть не володіти такими даними. Тому, якщо ви хочете дізнатися, скільки років машині, яку ви обрали для покупки, почніть з наступного. По-перше, перевірте супровідну документацію автомобіля: дата виготовлення машини повинна бути вказана.
3
Якщо в документах ви виявили неповну дату, то дотримуйтесь наступних правил: при відомому році випуску за дату приймайте 1 липня, якщо відомий тільки місяць, датою випуску вважайте 15 число цього месяца.Еслі ж супровідних документів не виявилося, або дата випуску там не вказана, використовуйте іншу методику. Визначити дату випуску машини можна і за номерами на її деталях: двигуні, шасі і коробці передач, а також на основних вузлах автомобіля. Для визначення точної дати краще запросіть фахівця-експерта, бажано представника заводу-виробника, який буде більш надійним джерелом подальшого результату.
4
Якщо ви вичерпали всі варіанти, але дату випуску так і не визначили, призначте спеціальну експертизу, яка проводиться в митній лабораторії, або інший ліцензованої організації. Результат, який вам нададуть, буде вважатися надійним і достовірним.
Комплектація автомобіля - це набір додаткових функцій машини для більш комфортної їзди. Різновидів існує величезна кількість - від стандартних з базовою начинкою, до люксових. Як же визначити комплектацію авто?
Інструкція
1
Визначте спочатку комплектацію автомобіля з його технічного паспорту. Однак такі характеристики є не у всіх видів паспортів, залежно від стандартів різних країн.
2
Визначте VIN-код (Vehicle Identification Number) автомобіля. Такий код є у всіх техпаспортів машин. Він має вигляд довгого набору різних символів, що складається з букв і цифр, розташованих в один ряд без пробілів. Кількість знаків може бути різним, але максимум 17 одиниць.
3
Подивіться також на кузов автомобіля, на ліву передню стійку автомобіля або ж на інструментальну панель, її верхню ліву частину. Останнє місце розташування дозволяє бачити номер через лобове скло водійського місця.
4
Розгляньте уважно VIN-код. Перші три цифри пропустіть, а ось на наступні шість цифр зверніть увагу - саме по ним зможете дізнатися комплектацію авто, приміром, тип двигуна, кузова і т.д.
5
Розгляньте уважно VIN-код. Перші три цифри пропустіть, а ось на наступні шість зверніть увагу - саме по ним ви зможете дізнатися комплектацію авто. Наприклад, 5GR GN23U 6 5H112741 - такий код буде означати, що це машина HUMMER, п'ятидверний універсал, у якого є ремені безпеки, також подушка безпеки для водія; бензиновий восьмициліндровий двигун, потужністю в 321 кінську силу.
6
Скористайтеся таблицею розшифровки pr-кодів комплектації авто. У цій таблиці, в лівій її частині, розміщені коди, які з трьох знаків, у правій частині йде їх розшифровка, наприклад, 8WD - протитуманні фари.
7
Скористайтеся спеціальними базами даних автомобілів. В інтернеті їх існує величезна кількість. В виділене віконце введіть VIN-код вашого автомобіля, і система видасть повну вичерпну інформацію про комплектацію машини.
8
Скористайтеся послугами мобільних операторів. Відправте SMS на короткий номер відповідних компаній. Через деякий час ваш запит буде оброблений, і ви отримаєте дані про комплектацію вашого автомобіля. Зверніть увагу, що таку послугу надають не всі організації, і вона платна.
9
Зверніться по допомогу до фахівців салону при визначенні комплектації нового автомобіля. Працівники нададуть повну цікавить вас.