Як малювати воском.

Якщо ви вже освоїли всі інструменти для малювання - від кисті і мастихіна до пера і аерографа - придивіться до побутових предметів. Деякі допоможуть вам в створенні картин. Наприклад, намалювати мальовничі полотна рідким воском в техніці енкаустика можна за допомогою праски.
Вам знадобиться
  • - кольоровий віск/воскові крейди;
  • - картон;
  • - праска.
Інструкція
1
Підготуйте робоче місце. Застеліть стіл клейонкою або щільним папером (підійде аркуш ватману). Складіть паперові серветки або ганчір'я, якими будете очищати інструменти.
2
Придбайте інструменти для малювання воском. Ви можете купити спеціальний праску для енкаустики. Від звичайного він відрізняється малим розміром, абсолютно гладкою підошвою і зручною ручкою-підставкою. Втім, звичайний праска теж підійде - головне, щоб на його підошві не було отворів. Зручно користуватися старими так званими дорожніми прасками - вони менше і легше звичайних, їх можна перевертати і ставити на ручку, використовуючи як нагріває поверхню для малювання. Також в інтернет-магазині або в салоні товарів для художників можна купити Каутер. Цей інструмент являє собою нагрівається металевий стрижень з насадками різної форми. Він дозволяє створювати дрібні елементи на малюнках воском.
3
Вам знадобиться і набір воску для енкаустики. Він продається в упаковках по кілька кольорів. Втім, підійдуть і звичайні воскові крейди, якщо вони плавляться при невеликій температурі. Перед початком роботи переконайтеся, що матеріал не токсичний (позначка про це повинна бути на упаковці).
4
Приступайте до малювання. Візьміть аркуш картону. Його поверхня повинна бути гладкою, глянсовою. Увімкніть праску на мінімальну потужність. Коли він розігріється, переверніть його і проведіть по підошві воском. Залийте кольором приблизно половину поверхні. Шар повинен бути досить щільним. Переверніть праску і повільним ковзним рухом проведіть по картону. У вас вийде рівномірна смуга кольору. Щоб зробити плавні переходи відтінків, розплавте на прасці кілька кольорів воску і проведіть їм по картону не тільки вперед, але і вниз або у зворотний бік - змінюючи напрямок, ви змішуєте кольору.
5
Щоб зробити на НЕ остиглому колірному шарі лінії, проведіть по картону бічний стороною праски. Також дрібні деталі можна вивести і носом праски (якщо для такої роботи ви не придбали Каутер). Якщо ви будете рухати праска не рівномірно, а кілька разів доторкнетеся їм до паперу і приберете, на аркуші залишаться мальовничі сліди - їх форма індивідуальна, ви зможете контролювати її, набравшись трохи досвіду.
6
Також можна малювати безпосередньо на підошві праски. Переверніть його і поставте на ручку. Нанесіть віск на поверхню, а зверху прикладіть картон і м'яко проведіть його в сторону. Або покладіть картон на праску і, коли папір нагріється, малюйте прямо по ній розтікаються від температури восковими крейдою.
7
Коли малюнок готовий, віск застиг, відполіруйте його сухою бавовняною ганчіркою, це зробить картинку глянсовою.