Як підключити мережу до інтернету.

Іноді виникає необхідність підключити до інтернету не один комп'ютер, а відразу цілу мережу. Це може бути кілька з'єднаних домашніх комп'ютерів або корпоративна мережа невеликого підприємства.
Вам знадобиться
  • Для підключення мережі комп'ютерів до інтернету буде потрібно спеціальний пристрій - «маршрутизатор» або «роутер».
Інструкція
1
Підключіть до інтернету маршрутизатор. Зверніть увагу - на роутері завжди є кілька ethernet-портів для підключення до нього комп'ютерів. Ці порти помічені як LAN. Але один порт завжди позначений інакше, як WAN. Саме в цей порт необхідно підключити інтернет-кабель провайдера.
2
Підключіть роутер до мережі через LAN-порт. Якщо в мережі трохи комп'ютерів, можна підключити кожен з них до свого порту. Якщо комп'ютерів більше, ніж портів на маршрутизаторі, то підключити мережу можна, з'єднавши кабелем будь LAN-порт роутера з будь-яким СВІЧА мережі.
3
За замовчуванням роутери мають локальний IP адреса 192.168.0.1. Наберіть цю адресу в рядку браузера будь-якого з комп'ютерів мережі. Відкриється вікно налаштувань роутера. Проведіть настройку роутера. Призначте йому зовнішній IP, маску мережі, DNS і шлюз, надані провайдером для підключення до інтернету. На вкладці «статус» має з'явитися повідомлення про те, що роутер підключений.
4
На комп'ютерах мережі відкрийте мережеві підключення. Виберіть властивості підключення по локальній мережі. У вікні, властивостей виберіть настройку протоколу інтернету TCP/IP. Призначте локальний адресу роутера (192.168.0.1) як шлюз для підключення інтернету. DNS локальних комп'ютерів буде таким же, як DNS роутера, виданий провайдером, маска підмережі комп'ютера при підключенні інтернету не змінюється.
Зверніть увагу
Підключати інтернет-кабель треба тільки в спеціальний порт роутера, який має позначку WAN!
Корисна порада
Для невеликої мережі роутер цілком може поєднувати свої функції з функціями свіча. Всі комп'ютери, під'єднані до його LAN-портам будуть бачити один одного по мережі.