Як встановити дверний добір.

Якщо ви бажаєте поміняти в своїй квартирі двері, то можете зіткнутися з проблемою типових дверних прорізів. Так от, розміри цього отвору можуть і не збігатися з розмірами стандартної дверної коробки. В такому випадку ви, звичайно, можете закрити утворюється зазор дверною коробкою і стінами за допомогою монтажної піни, а потім довго і наполегливо штукатурити укоси отвору. Але краще буде скористатися добором (расширителями), що збільшують розміри дверної коробки.
Інструкція
1
Що собою являють добори? Це панелі, які можуть мати товщину, що коливається між 5 і 400 мм (добори товщиною понад 400 мм робляться вже на замовлення). Добори бувають як горизонтальні, так і вертикальні. Колір їх, зрозуміло, потрібно вибирати ретельно, щоб невідповідність в очі не впадало. Зверніть свою увагу і на вибір матеріалів: ДВП (деревоволокнистих плит), МДФ (дрібнодисперсна фракція), масив деревини хвойних порід. Покриття доборов виконується зі штучного або натурального шпону.
2
Встановлювати дверні добори досить просто. Якщо дверна коробка має спеціальні пази, беріть планку шириною 10 мм - якщо товщина буде більше, добор не влізе в паз. Якщо ж дверна коробка у вас беспазовим, добірні планки можна брати будь-якої ширини. Зазвичай вони кріпляться з однією з сторін дверей, хоча бувають випадки, коли «нарощувати» дверну коробку доводиться з обох сторін.
3
Отже, встановлювати добірні планки ви можете або до початку установки двері, або вже після того, як вона буде змонтована. У першому випадку просто прикрутіть планки до зворотному боці коробки. А в другому випадку добірні панелі потрібно просвердлювати наскрізь і кріпити до дверної коробки саморізами. Якщо зробити це не дозволяє ширина отвору, спробуйте прибити рейку, щоб отримати відступ від краю дверної коробки. Правда в цьому випадку може з'явитися зазор. Хоча настільки дрібні недоліки ви потім можете без сліду приховати під шаром герметика або прикріпити молдинг.
4
Горизонтальні добори встановлюються слідом за вертикальними, якщо необхідно, звичайно. Після цього ви вже можете зайнятися лиштвами. Установка добірних планок може тривати в цілому кілька годин.
5
Якщо немає бажання купувати добори, можна їх зробити самостійно. Просто випиляєте планки необхідної ширини, після чого покрийте фарбою під колір двері. Якщо стіни у вашій квартирі особливою рівністю не відрізняються, зробіть планки дедалі ширшими.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-KEsjWu-8gw
Корисна порада
Рекомендується встановлювати дверні коробки і добори при вже встановленому чистовом поле.