Як усунути гикавку.

Гикавка виникає в результаті судомного скорочення діафрагми після переїдання, заковтування повітря під час їжі, при інтоксикації алкоголем, різних захворюваннях. Вона є нешкідливим явищем, проте, доставляє ікающему людині певний дискомфорт. Справитися з нею можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - поліетиленовий пакет;
  • - цукор;
  • - лід;
  • - лимон;
  • - червона нитка.
Інструкція
1
Затримайте дихання після видиху і дочекайтеся чергового спазму. Після нього зробіть кілька неглибоких вдихів-видихів і знову затримайте дихання. Зазвичай вистачає 3-5 затримок.
2
Можна затримати подих на вдиху. Для цього максимально глибоко вдихніть, потім продовжуйте вдихати повітря невеликими порціями доти, поки спазми не припиняться. Метод заснований на тому, що максимально заповнені повітрям легені притискають діафрагму до інших внутрішнім органами не дають їй скорочуватися.
3
Зробіть глибокий вдих і затримайте дихання. За допомогою дихальних м'язів робіть рухи, що імітують видих.
4
Візьміть невеликий поліетиленовий пакет. Прикладіть його до рота і носа і щільно притисніть руками для того, щоб в нього не проходило повітря ззовні. Дихайте повітрям з пакету і видихайте в нього ж. Продовжуйте до тих пір, поки не з'явиться відчуття браку повітря. Разом з появою цього відчуття гикавка повинна зникнути.
5
Візьміть чайну ложку цукру і швидко проковтнете її, не запиваючи. Якщо через хвилину гикавка не пропала, повторіть процедуру.
6
Помассируйте пальцем небо або корінь язика. Не слід робити це сильно, т.к. ви можете викликати блювотний рефлекс.
7
Під час гикавки максимально висуньте мову. Можна навіть захопити його пальцями. Цей спосіб, так само, як і попередній заснований на подразненні задньої стінки глотки, де локалізується блукаючий нерв. Саме він викликає скорочення діафрагми. Діючи на задню стінку глотки, ви знижуєте активність нерва.
8
Проковтніть кілька маленьких шматочків льоду або випийте крижану воду. Посмокчіть часточку лимона.
9
Відволікаючись на що-небудь інше. Виконайте кілька фізичних вправ, займіться роботою. Вчините так, як робили наші предки: зав'яжіть навколо голови червону нитку. В області обличчя розташуйте її на рівні перенісся. Нитка буде відволікати увагу від гикавки. Цей спосіб добре підходить для дітей.
10
Якщо протягом години гикавка не пропадає, зверніться до лікаря.