Як своїми руками зробити кузов.

Будь автолюбитель з часом стикається з проблемою ремонту кузова і з питанням, як зробити кузов своїми руками без зайвих витрат. Проводиться ремонт кузова в залежності від загального стану, тобто від розмірів його пошкодження. Так, ремонт може бути повний (капітальний ремонт при сильних пошкодженнях) або частковий (поверхневий ремонт для усунення незначних дефектів).
Інструкція
1
Вимийте ретельно кузов автомобіля і просушіть його. Огляньте уважно всі кузовні вузли і деталі. Це необхідно зробити для того, щоб з'ясувати в якому стані знаходиться кузов і, який ремонт йому потрібно, а так їжак для того, щоб не знімати зайві деталі в подальшому і не захаращувати ними приміщення, в якому проводиться ремонт.
2
Розберіть кузов. Залежно від того, який потребує ремонту (повний, частковий) зніміть необхідні деталі, а при необхідності так само зніміть агрегати ходової частини (несуча конструкція кузова в автомобілі).
3
Очистіть приміщення, в якому будуть проводитися роботи від непотрібного мотлоху, а знімні деталі складайте неподалік у певному порядку, щоб у подальшому було зручно проводити збірку, а зайві деталі не заважали вам при роботі.
4
Промийте знову кузов. Це можна зробити за допомогою сильного струменя води або будь-яким іншим способом.Подніміте за допомогою домкрата передню частину кузова. Для підйому можна використовувати й інші вантажопідйомні інструменти, залежно від вашого бюджету.
5
Встановіть кузов на висоті, приблизно 60-70 см. Така висота забезпечує хороший доступ до більшості деталей. У випадку, якщо необхідно демонтувати двигун автомобіля, висоту слід вибрати трохи вище.
6
Використовуйте візок відповідної вантажопідйомності, на яку можна легко відкріпити двигун або інші масивні частини автомобіля і викотити їх, а в подальшому так само зручно встановити обратно.Разделяйте деталі при розбиранні кузова на кілька частин - придатні, негідні і ті, які підлягають ремонту. При цьому придатні деталі, які в хорошому стані укладіть в один кут, негідні відразу ж викидайте, а ремонтовані відкладіть в сторону.
7
Використовуйте при відрізанні вузлів або агрегатів, що заважають ремонту або зняттю інших деталей спеціальний механічний інструмент, зубило або ножівку.
8
Видаліть з кузова лакофарбове покриття повністю або частково (як того вимагає ремонт) .Оценіте ще раз стан свого кузова, деталей і поврежденій.Составьте план ремонту з урахуванням трудомісткості ремонтних робіт. Спочатку робіть самі складні роботи, в подальшому усувайте більш дрібні ушкодження.
9
Використовуйте вибивач для додання потрібним деталям первісної форми. Для цього використовуйте молоток або тиск, починайте виробляти вибивач від деформованої ділянки і до центру. Створюйте тиск, використовуючи домкрат. Молоток для таких робіт вибирайте з гумовим покриттям наконечника. Використовуйте разом з молотком спеціальну ручну наковаленкою.
10
Усунете за допомогою рихтування всі нерівності ремонтованої деталі, надавши їй первісний вигляд. Для цих робіт використовуйте спеціальний рихтувальний молоток і ковадло з гладкою поверхнею. Всі удари повинні бути легкими і точними. Починайте роботи з випрямлення складок на ремонтованої деталі.
11
Застосуйте технологію нагрівання у випадку, якщо необхідно усунути з'явилися опуклості на деталях. Для цього слід застосовувати киснево-ацетиленові пальник або ж зварювальний апарат. Метал нагрівається за допомогою інструменту до червона і в подальшому, остигаючи стискається, усуваючи тим самим опуклість. При цьому слід знати, що нагрівати всю площу опуклості не слід, досить вибрати кілька точек.Соберіте після ремонту всі деталі, замінивши їх новими або відремонтованими обратно.Можете сміливо їздити на своєму «новому» автомобілі.
Будь авто власник знає, що ремонт кузова автомобіля є самим дорогим і трудомістким. Саме цілісність і зовнішній вигляд кузова є одними з основних критеріїв при оцінки автомобіля під час його продажу. Так як же правильно зробити кузов, зберігши первісний вигляд авто?
Інструкція
1
Якщо у вас є теплий гараж, спеціальний інструмент, а також час і певні вміння ви можете заощадити значну суму грошей і приступити до ремонту кузова свого автомобіля самостійно. Якщо ж перерахованих ресурсів немає, то слід звернутися на станцію технічного обслуговування. Кваліфіковані автомеханіки допоможуть зробити кузов вашого автомобіля якісно і в короткий термін, надавши гарантії, але за їх роботу доведеться заплатити.
2
Ремонт кузова зазвичай складається з двох складових. Це усунення вм'ятин, якщо їх можливо усунути; іноді простіше замінити деталь цілком і відновлення лакофарбового покриття. Якщо вм'ятина на кузові невелика, то деталь можна не міняти цілком, а спробувати її випрямити механічним шляхом - рихтуванням. Для цього забезпечте доступ до протилежного від вм'ятини стороні кузова . Далі, застосовуючи дерев'яний молоток, проводите від країв вм'ятини до її центру, поки вона не випрямиться. Для того, щоб не перестаратися, до зворотної сторони деталі щільно прикладіть дерев'яний брусок. Пам'ятайте, що відновити повністю пошкоджена ділянка не вийде в наслідок того, що метал розтягнувся.
3
У тому випадку, якщо неможливо підібратися до випрямляється поверхні із зворотного боку кузова , то просвердлите декілька отворів, вкрутіть в них саморізи і потягніть за них пассатижами до повного випрямлення деталі. Також для цієї мети можна використовувати сильний магніт.
4
Перед проведенням лакофарбових робіт добре вимийте автомобіль, а особливо ту деталь, яку збираєтеся фарбувати. Не забудьте витерти кузов автомобіля дрантям або ганчіркою. Заздалегідь підберіть фарбу в колір кузова вашого автомобіля. Використовуйте комп'ютер для точного «попадання в колір». Такий підбір можна зробити в магазині автомемалей, знявши лючок бензобака з вашого автомобіля, і принісши його з собою в магазин.
5
Зачистіть поверхню, яку припускаєте пофарбувати наждачним папером, знежирте ацетоном або ж іншим засобом, просушіть і накладіть ґрунтовку. Просушіть і наносите фарбу на підготовлену ділянку кілька разів. Дайте пофарбованому ділянці добре висохнути. Утримайтеся від будь-яких поїздок на автомобілі в цей день.