Як налаштувати радіостанцію.

Для настройки радіостанції звичайно потрібно мати радіоприймач, знати її частоту і кілька секунд крутити ручку настройки. Однак, з появою інтернету настройка радіостанції придбала дещо інший вигляд.
Інструкція
1
Відкрийте браузер і зайдіть на сайт цікавить вас радіостанції. Переважна більшість радіостанцій мають власні сайти в мережі. На головній сторінці сайту натисніть на посилання "Прямий ефір" або "Слухати ефір". При натисканні на посилання відкриється нове вікно браузера у вигляді медіаплеєра, в якому можна буде регулювати гучність, мене бітрейт потоку або ставити його на паузу. При налаштуванні радіостанції даними способом, вимкніть блокування спливаючих вікон в браузері, так як вона може перешкодити відкриттю вікна медіаплеєра.
2
Деякі радіостанції віщають переважно в інтернет, працюючи таким чином, що ефір їх можна слухати за допомогою звичайних, встановлених на комп'ютер медіаплеєрів, за умови стабільного підключення до інтернету. Для настройки радіостанцій знайдіть посилання на ефір і відкрийте її за допомогою медіаплеєра. Зверніть увагу, що посилання на ефір має розширення .m3u або .pls, як стандартних плейлистів. Як правило, на сайті радіостанцій розміщується кілька посилань на ефір, які відрізняються форматом, або бітрейтом свого мовлення. Зробіть вибір формату і бітрейта виходячи з швидкості вашого з'єднання з інтернетом, помістіть посилання на ефір в буфер обміну (скопіюйте її), відкрийте медіаплеєр, натисніть на кнопку "Відкрити URL", вставте посилання і натисніть "Відкрити". При бажанні, посилання можна зберегти в списку плейлистів і відкривати в будь-який час.
3
Налаштувати радіостанцію в інтернеті також можна за допомогою спеціальних сервісів, призначених для прослуховування радіостанцій в прямому ефірі, а також їх архівів. Найпопулярнішим проектом такого роду є moskva.fm, на якому можна прослухати будь-яку віщали в Москві радіостанцію. Для настройки бажаної радіостанції виберіть її із списку "Радіостанції" на головній сторінці та натисніть на посилання "Слухати радіо онлайн".
Чи може складатися радіоприймач з 10 деталей, а то й менше? Так, може. Дуже прості детекторні радіоприймачі. Вони працюють від радіохвиль, без батарейок. Необхідні для них деталі коштують дуже дешево або їх можна знайти в старій техніці. Але детекторні радіоприймачі маленької потужності і приймають тільки одну станцію. Зате такий пристрій дуже добре на дачі, де складно купити батарейки або є проблеми з електрикою.
Вам знадобиться
  • • постійний конденсатор 190-500 Пф;
  • • конденсатор 2000 - 1000 Пф;
  • • будь-який діод (світловий не підходить);
  • • дріт мідний в діаметрі 1-0.1 мм;
  • • циліндр в діаметрі 10 см (це може бути жерстяна банка);
  • • газета;
  • • штир металевий, довжиною 30 см;
  • • динамік маленького розміру, наприклад від дискового телефону.
Інструкція
1
Подивіться на схему радіоприймача (детекторного) Оганова.
2
Почніть роботу з заземлення. Для цього вбийте в землю металевий штир, заздалегідь до нього прикріпивши провід. Чим краще ви зробите заземлення, тим якісніше буде прийом сигналу. Кінець заземлення проведіть в будинок і прикріпіть до висновку приймача. Зробіть антену з мідного дроту. Її довжина від 2 до 10 метрів. Якщо висота антени 10 метрів, то чутно буде одну станцію, але голосно, якщо висота до 3 метрів, можна зловити кілька станцій, але якість звуку буде погане.
3
Далі робиться котушка. Вона складається з двох однакових частин, кожна по 20 витків (для середніх хвиль). Для котушки використовуйте консервну банку діаметром 20 см. Заздалегідь обмотайте її газетою. Потім акуратно, виток до Віточка намотайте мідний дріт. Залиште 5 см дроту між 2 частинами котушки і 5 см на вході і виході. Потім уздовж витків котушку обмотайте в два шари ізолентою. Зараз банку і газету можна вийняти і поперек обмотати котушку.
4
Зачистіть всі деталі і припаяйте їх один до одного. Прикріпіть котушку, заземлення, антену, наушнікі.Еслі зробити котушку з більш товстого дроту, то можна налаштувати приймач на іншу частоту. Щоб зробити настройку, треба перемістити одну частину у котушки щодо іншої частини, використовуючи конденсатори (змінні). Як зовні виглядатиме ваш приймач, це справа вашої фантазії. Пригадується будь контейнер.