Як підключити два дисковода.

Вже давно для більшості з нас комп'ютер став не просто гаджетом, а повноцінним помічником у роботі. Комп'ютер час від часу потребує внесення змін в технічні характеристики, тобто його модернізації. Наприклад, може знадобитися підключення другого дисковода. Як же це зробити?
Вам знадобиться
  • Два дисковода, шлейф, дроти живлення для дисководів, шурупи, викрутки.
Інструкція
1
Насамперед подумайте, чи потрібні вам два одночасно підключених дисковода? Дуже часто людина купує новий сучасний дисковод і ставимо його другим, бо шкода викидати старий. Звичайно, можна залишити старий дисковод в системі, але варто подумати про доцільність його функціонування. Якщо новий дисковод багатофункціональний, а старий вміє виконувати одну-дві операції, то залишати його недоцільно, оскільки старий дисковод буде більшу частину часу знаходитися в бездіяльності, але споживати енергію і ресурси комп'ютера, тобто створювати зайве навантаження на систему.
2
Вимкніть від системи всі дроти. Обов'язково обесточьте його, щоб уникнути удару струмом. Зніміть кришку системного блоку, щоб отримати доступ до нутрощів. Якщо ви розбираєте комп'ютер своїми руками вперше, то уважно вивчіть інструкцію з експлуатації. Там ви знайдете способи кріплення корпусних деталей вашого комп'ютера. Також ознайомтеся з інструкцією по збірці комп'ютера. У ній ви знайдете розташування і підключення всіх проводів і шлейфів.
3
Тепер слід визначитися з розташуванням нового і старого дисководів. Зазвичай в комп'ютері є до чотирьох осередків для установки дисководів. Розташуйте дисковод в зручному для вас порядку. Відрегулюйте положення так, щоб кнопка відкриття натискалася чітко. Після цього закріпіть дисководи чотирма шурупами. Знайдіть шлейф, який з'єднує материнську плату і дисковод. Він має 34 жилки і починається завжди з червоного проводу. Тепер потрібно правильно підключити дисководи з його допомогою. Запам'ятайте, що між підключеними дисководами повинні бути перехрещуються дроти. Тоді один з дисководів буде визначатися як основний, а інший як другорядний. Також підключіть дроти живлення до обох дисководам. Пам'ятайте, що ваш блок живлення повинен витримувати роботу з обома дисководами, якщо ж він слабкий, то доведеться купити новий більш потужний. Зберіть комп'ютер і зробіть включення.