Як зшити постільна білизна малюкові.

З появою малюка в будинку хочеться оточити його теплом і турботою. Створені власними руками постіль передають всю енергетику маминої любові і тепла. І шиються вони досить просто. Головне - знати розміри і комплектність. З тканини найкраще підійде бязь або ситець.
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - метр;
  • - ножиці;
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
Для виготовлення простирадла знадобиться 1 довжина + 10-20 см на підворіт х 1 ширину + 10-20 см на підворіт. По периметру додайте по 1,5 см на припуск для шва. Відріз тканини з чотирьох сторін подверніте подвійний подгибкой (подверніте зріз на виворіт два рази по 0,7 см і настрочити в край, тобто на 1-2 мм від згину).
2
Підковдра краще міряти по своєму ковдрі. Буде потрібно 1 довжина + 3 см на припуск для шва (по 1,5 см з обох сторін) х 2 ширини + 1,5 см на припуск для шва з одного боку і 4,5 см на шов для гудзиків. Прямокутник тканини подверніте з одного боку подвійний подгибкой шириною 3 см для краю з петельками і гудзиками. Складіть тканину лицьовою стороною назовні, прошийте з двох сторін так, щоб вийшов мішок. Край для гудзиків повинен бути відкритим. Виверніть підодіяльник навиворіт і відстрочити близько до шву на відстані 5-7 мм (необроблені зрізи залишаться всередині шва). З одного боку відкритого краю пришийте гудзики, з іншого - зробіть петельки.
3
Для наволочки візьміть 2 довжини подушки + 25 см на загин (клапан) + 3 см на припуски для шва х 1 ширину подушки + 3 см на припуски для шва. Зрізи двох сторін ширини (або одного, якщо друга є кромкою) підшийте подвійний подгибкой. Наволочку складіть таким чином, щоб клапан (25 см) знаходився всередині між двома шарами тканини. Зробіть, також як в підодіяльнику, потаємні шви.
4
Готове білизна виверніть на лицьову сторону, пропрасуйте з обох сторін і заправте ліжечко.
Зверніть увагу
Перед шиттям виперіть тканину, щоб білизна надалі не село (стало трохи менше).
Корисна порада
Замість гудзиків на підодіяльнику можна використовувати застібку на контактну стрічку «липучка» або застібку «блискавка» .Можно шити білизну простим швом, попередньо оверложіть краю. Але таке постільна швидше зношується по краях, а білизна виготовлене швами подвійний подгибки і потайними швами служить довше.