Як спекти вірменський лаваш. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Лаваш є однією з різновидів традиційного вірменського хліба. Особливість цього національного блюда полягає в повній відсутності м'якушки. Коржі можна подавати до будь-якої страви або готувати з них рулетики з різноманітними начинками.
Вам знадобиться
  • Для закваски:
  • 300 грамів житнього борошна;
  • 300 грамів води.
  • Для лаваша:
  • 1 кілограм пшеничного борошна:
  • вода;
  • сіль.
Інструкція
1
Для того щоб приготувати тонкий лаваш за традиційним вірменському рецепту, спочатку необхідно буде зробити житнє закваску. Для цього візьміть 100 грам житнього борошна і змішайте її з такою ж кількістю води, а потім перелийте в трилітрову банку. Суміш повинна бути повністю однорідною, наявність грудок неприпустимо. Накрийте горлечко банки марлею, складеною в три шари. Залиште її на одну добу при кімнатній температурі. Після закінчення доби і весь наступний день повинен відбуватися початковий етап бродіння. На третю добу закваска повинна вспузиріться і придбати кислий запах - в цей час підгодуйте її. Для цього змішайте 100 грам житнього борошна з такою ж кількістю води і додайте до заквасці. Перемішайте і залиште дозрівати закваску ще на добу. Після цього знову підгодуйте закваску точно так само, як і на третій день. Через добу закваска буде готова до застосування.
2
Як тільки закваска буде готова, замісіть тісто для лаваша. Для цього просійте в глибоку миску 1 кілограм пшеничного борошна. Додайте щіпку солі й води стільки, скільки піде для отримання не надто крутого тіста. Додайте до тесту 200 грам закваски. Накрийте миску рушником і поставте тісто бродити в тепле місце протягом півтора годин.
3
Готове тісто поріжте на невеликі шматки. Надайте заготівлях кулясту форму і залиште їх расстаіваться під рушником на 15 хвилин. Потім розкачайте з кожної кулі коржі за допомогою качалки. Вони повинні бути не більше 2 міліметрів завтовшки, а діаметр повинен відповідати окружності сковороди, на якій ви будете їх готувати. Розжарите сковороду і викладіть на неї корж. Смажте по кілька секунд з кожної сторони. Перевертати коржик потрібно відразу після того, як вона побіліє і з'являться рум'яні цятки. Готові коржі складайте в стопку і накривайте рушником.