Як скласти резюме.

Грамотно і правильно складене резюме - основна частина в пошуку роботи. Гарне резюме підвищує шанс знайти відмінного роботодавця, а значить, і роботу, яка завідомо вам сподобається. Загальновідомо, що резюме - це особа працівника та інформація про все те, що він вміє і чим володіє.
Інструкція
1
Починайте з вистави: вкажіть ім'я, прізвище, по батькові (найкраще в документі це виділити великим жирним шрифтом), число повних років і дату народження. Також необхідні контактні адреси (включаючи електронний) і, звичайно ж, телефони. Часто забувають вказати, який телефон робочий, а який домашній, і час, в який найкраще дзвонити.
2
Вкажіть назву посади, яку ви хочете отримати. Якщо писати щось розпливчасте і неточне, на кшталт «Хотів би знайти цікаву роботу на рівні моєї освіти та досвіду роботи, яка принесе користь вашій компанії». У роботодавця таке формулювання викличе лише здивування і говорить про те, що людина сама не знає, на яку конкретно роботу він хоче влаштуватися. Також не слід вказувати кілька посад.
3
Обов'язково заповнюйте розділ про свою освіту: напишіть, коли, де і який навчальний заклад закінчили; якщо у вас були гарні оцінки, то про це можна додатково вказати. Перерахуйте всілякі нагороди на різних конкурсах, олімпіадах, конференціях, чи є у вас червоні дипломи; відвідані курси підвищення кваліфікації та стажування.
4
Поставтеся уважно і гранично акуратно до написання розділу про досвід роботи. За обсягом він повинен перевищувати всі інші розділи, разом узяті. Детально викладіть тільки факти, уникаючи самооцінки (приклади: великий досвід роботи, хороші організаторські здібності, вміння працювати в команді). Резюме потрібно скласти так, щоб перевіряючий сам зробив висновки, а про вас будуть говорити тільки факти. Якщо колишня робота носила проектний характер (дизайнер, програміст), необхідно перерахувати всі проекти; якщо робота була однорідною (продавець, менеджер), то варто вказати якісь особливості (наприклад, ви працювали з великим замовником або постачальником).
5
Заповніть останній розділ додатковими відомостями про себе, виконувати це потрібно тільки в тому випадку, якщо цього вимагає специфіка роботи (володіння іноземними мовами, навички роботи з комп'ютером, знання оргтехніки і т. П.).