Як надрукувати розповідь.

Починати літературну кар'єру легше за все з творів малих форм. Але й тут молодого автора чекає безліч перешкод: щоб опублікувати розповідь, необхідно володіти не тільки письменницьким талантом, а й діловою хваткою справжнього бізнесмена.

Інструкція
1

Підготуйте пакет з кількома оповіданнями. Одного-двох текстів достатньо, щоб продемонструвати свій талант в літературному клубі або серед друзів, однак, готуючись до публікації, необхідно мати близько десяти-дванадцяти готових текстів. Це значно збільшить шанси на успіх. Різні за тематикою та стилем оповідання підійдуть для різних журналів.

2

Правильно виберіть видання, де ви хочете опублікувати розповідь. У кожного журналу або газети є своя специфічна спрямованість, тематика, коло аудиторії. Відправляючи редакції рукопис, упевніться, що ваш розповідь вписується за форматом. Недаремно буде попередньо зв'язатися з редактором по телефону або електронною поштою, щоб дізнатися, наскільки видавництво зацікавлене у співпраці з молодими авторами. Також необхідно дізнатися потрібний об'єм, щоб відредагувати розповідь для конкретного журналу.

3

Будьте наполегливі. Не варто впадати у відчай, якщо ваша творчість відразу не знайде відгуку. Спробуйте дізнатися у редактора причини відмови і адекватно сприйняти критику. Розсилайте свої роботи в самі різні видавництва: "Аріон", "Прапор", "Континент", "Світ фантастики і фентезі", "Нова література", "Невський альманах". Викладайте уривки своїх творів на літературних сайтах і показуйте їх людям, близьким в письменницькому середовищі. Чим активніше ви будете, тим швидше на вас звернуть увагу.

4

Подбайте про збереження своїх авторських прав. На жаль, початківці автори нерідко стають жертвою обману і виявляють відхилені редакцією тексти надрукованими під чужим прізвищем. Щоб довести власне авторство, перед відправкою розповіді виконайте невелику процедуру. Роздрукуйте текст на папері і відправте самому собі поштою рекомендованим листом з повідомленням. Конверт не відкривайте. Якщо надалі виникне неприємна ситуація, штемпель на конверті вкаже на дату, коли розповідь перебував у вашому розпорядженні.

Корисні поради

Беріть участь в літературних конкурсах. Лауреати зазвичай отримують право на видання в одному з літературних альманахів.