Як містити єнота.

Далеко не всі бажаючі обзавестися домашнім тваринам готові зробити традиційний вибір на користь кішки або собаки. Адже є ж на світі такий симпатичний і забавний звір, як єнот. В наш час маленького єнота цілком реально придбати в спеціальному розпліднику. Але як же за ним доглядати? Чи можливо містити цього звірка в звичайній квартирі?
Вам знадобиться
  • - будиночок або коробочка, вистелена м'якими ковдрами;
  • - тазик з чистою водою;
  • - пляшечка з соскою (якщо єнот ще малий);
  • - мисочки для їжі та води.
Інструкція
1
Перш ніж прийняти рішення про придбання єнота, пам'ятайте: цей звір набагато активніший, ніж, наприклад, кішка. І пік цієї активності доводиться на нічні години. Крім того, у єнота чіпкіші і моторні пальчики, майже як у людини. Ці маленькі ручки здатні на такі витівки, які коту або собаці навіть в голову не прийдуть. Адже єноти дуже цікаві і винахідливі. Звірятко буде з задоволенням відкривати коробки і шафки, витягувати їх вміст і вивчати його, з'їдаючи все, що здасться йому апетитним. Чи не погребує він і дослідженням вмісту сміттєвого відра, якщо підвернеться такий випадок. Так що будьте готові до того, що нудьгувати після придбання Енотики вам не доведеться, а на дверцята шаф доведеться вішати замки.
2
Купуючи маленького Енотики, приготуйте для нього тепле і затишне гніздечко. Ви можете купити для цього відповідний будиночок або лежанку в зоомагазині, або вистилати м'якими матеріалами картонну коробку. Енотик буде також радий грілці з теплою водою. Малюка можна годувати розведеним і підсолодженим коров'ячим або козячим молоком з пляшечки. Підрослому крихті-єноту можна давати також дитячі поживні суміші.
3
Як тільки звір стане старше, починайте підгодовувати його сирими і вареними яйцями, шматочками вареного м'яса, фруктами, горіхами. Улюблені ласощі єнота - печиво. Оскільки ці звірки - любителі чистоти, все, що вони збираються з'їсти, вони спочатку намагаються помити. Надайте вашому Енотики для цього спеціальну ємність з водою. А пригощаючи його печивом, вибирайте сорти, які не відразу розмокають. Єноти НЕ вибагливі в їжі, тому стежте, щоб тваринка не стягнув і не з'їв що-небудь смажене, солоне, гостре або занадто солодке - такі продукти шкідливі для тварин.
4
Підрослого єнота потрібно виводити на прогулянку, щоб він полазив в своє задоволення по деревах. Дуже добре, якщо є можливість вигулювати звірка в саду або близько дачної ділянки. У квартирі також було б непогано передбачити спеціальні драбинки або канати, по яких тваринка могла б лазити, реалізуючи свою природну природну потребу.
5
Будьте готові до того, що взимку активність вашого вихованця знизиться. В холодну пору року єноти воліють впадати в сплячку. Сон у єнота неглибокий, температура тіла і частота пульсу у нього не знижується. Звір може в період зимового сну прокидатися і якийсь час не спати, а потім знову засипати.
Зверніть увагу
Будьте готові до того, що по досягненні статевої зрілості єнот стане менш товариським, в його характері може проявиться агресія. Дорослий звірок здатний навіть вкусити, якщо людина буде занадто наполегливо нав'язувати йому своє товариство. Приймаючи рішення щодо статі вашого майбутнього Енотики пам'ятайте, що у самочки більше шансів зберегти після дорослішання добрий і ласкавий характер, ніж у самца.Еноти мають досить хорошим иммунитетам до багатьох хвороб, але для них дуже небезпечні собача чумка і сказ. При найменшій підозрі на погіршення самопочуття вихованця необхідно звертатися до ветеринара.
Корисна порада
Єноти швидко звикають до своєї нової сім'ї, сприймаючи дітей - як товаришів по іграх, а дорослих - як годувальників. Але пам'ятайте, що по відношенню до чужих людей ці тваринки можуть бути недовірливі. Делікатність і обережність у спілкуванні з вашим єнотом допоможе гостям уникнути укусів.