Як з'єднати дві труби.

Кожен стик трубопроводу повинен бути, по можливості, розбірним. Всі трубопроводи помешкання повинні з'єднуватися без зварювання, за принципом конструктора - косинцями, муфтами, зганяючи. Якщо вам буде необхідно встановити додаткову сантехніку, то краще всього передбачити додаткові відводи.
Інструкція
1
Отже, для початку потрібно закріпити трубу в прижимі або в лещатах. Якщо на протилежному кінці вже є різьблення, то на нього можна навернути косинець з відрізком труби. Тим самим ви створите додаткову перешкоду проворачиванию. На кінці труби зніміть фаску шириною близько 3 міліметрів. Після цього змастіть нарізується місце маслом. Далі виберіть плашку необхідного розміру і добре закріпіть її в воротки наполегливими гвинтами. Коли будете вставляти плашку в комірець, стежте, щоб клеймо, яке знаходиться на плашці, було направлено в сторону, протилежну внутрішньому буртику воротка. Цією стороною потрібно накласти плашку на торець труби строго перпендикулярно до осі труби.
2
Правою рукою намагайтеся сильніше натиснути на комірець, а лівою - обертайте рукоятку за годинниковою стрілкою. Не поспішайте. Ви повинні забезпечити достатнє зусилля і необхідну точність. Для полегшення роботи можна використовувати комірець з напрямним фланцем і втулкою. В цьому воротки втулка з фланцем з'єднана різьбленням. Втулку необхідно ввернути на довжину майбутньої різьблення і добре закріпити за допомогою двох болтів. Коли вороток обертатиметься, фланець почне втягуватися, навінчіваясь на втулку.
3
Між собою труби можна з'єднати за допомогою фітингів. Виготовляються вони з ковкого чавуну, сталі або пластмаси. У фітингів може бути різне пристрій. Так, на муфтах відливаються поздовжні виступи на зовнішній частині під ключ. На косинцях і трійниках таких виступів немає, так як можна виконувати закручування гайковим ключем. Часто використовуються для з'єднання труб сталеві фітинги. Вони гладкі, не мають буртиков, а також виступів. Загорнути їх можна тільки за допомогою трубного ключа. На даний момент можна знайти в магазинах фітинги, які мають гранування під звичайний газовий ключ.
Як відомо, з'єднати труби можна різними способами: найнадійнішим є з'єднання за допомогою зварювання, однак вдома або під час оснащення водопроводу на дачі не завжди є можливість використовувати саме даний вид з'єднання, так як під рукою може попросту не опинитися потрібного апарату . В цьому випадку з'являється необхідність використання іншого способу - без зварювання.

1. Типи труб для з'єднання без сваркіДля того щоб надійно з'єднати труби без використання зварювання, необхідно правильно підібрати тип труб. Для даного методу підходять труби, виготовлені з поліетилену, а також труби, виготовлені з ПВХ.2. Технологія з'єднання трубДля того щоб дуже надійно і міцно з'єднати труби, діаметр яких є малим, або середнім, необхідне використання спеціалізованих доповнень - фітингів. За допомогою фітингів можна з'єднати труби дуже швидко, крім того, це найдешевший варіант для труб, однак, при цьому міцність з'єднання залишається не самою надійною, особливо, якщо фітинги були підібрані невірно. Також дуже важливо використовувати сучасну і високоякісну арматуру для труб від відомих виробників з хорошою репутаціей.В роботі з трубами, особливо, якщо їх виконує новачок, можливі похибки, для усунення яких необхідно завжди мати в наявності додатковий фітінг і використовувати його в міру необхідності. Наприклад, дуже популярною помилкою є вивертання труби з фитинга, в цьому випадку фитинг потрібно замінити, так як елемент, з якого була вийнята труба, під час експлуатації водопроводу може привести до появи течі.Для більшої надійності з'єднання труб, необхідно використовувати ущільнювачі, які частіше всього випускаються у вигляді ниток в рулонах. При обв'язування труби такого роду нитками, необхідно дотримуватися таких правил: 1. Намотувати нитку тільки в одному напрямку - за годинниковою стрелке.2. Для того щоб в майбутньому з'єднання не ослабло, нитка-ущільнювач потрібно змочити попередньо водой.3. Намотувати ущільнювач до самого торця труби неприпустимо, відступ повинен становити 2 сантіметра.Данние рекомендації є основними для тих, хто вперше самостійно з'єднує труби без допомоги спеціалізованого обладнання.