Як привчити цуценя залишатися вдома.

Разом з маленьким цуценям в будинок приходять як радості, так і численні турботи. Здавалося б, в перебігу перших декількох днів ваш малюк звик до нового будинку, став веселим і ласкавим. Але рано чи пізно йому доведеться залишитися вдома зовсім одному. Неважко здогадатися, що це стане для цуценяти неприємним сюрпризом. Як же привчити малюка терпляче чекати повернення господарів додому?
Інструкція
1
Не варто очікувати від цуценяти, що він спокійно змириться з відходом господаря. Собаки по суті своїй - стайня тварини, їм неодмінно треба брати участь у всіх подіях, які відбуваються в сім'ї. Особливо це стосується цуценят, які в перші місяці життя потребують постійної уваги. Тому будьте готові, що реакція собаки на самотність буде негативною. Постарайтеся перед відходом прибрати, закрити і сховати все, що собака може зіпсувати, погризти, розірвати.
2
Щоб цуценя навчився нормально переносити самотність, його потрібно привчати до цього поступово. Для початку нехай він звикне залишатися один в кімнаті. Намагайтеся залишати цуценя в періоди, коли він ситий, вигуляти і готовий подрімати. Дочекайтеся, коли ваш вихованець заспокоїться на своїй лежанці, вийдіть з кімнати і закрийте двері. Навіть якщо малюк, виявивши, що залишився один, почне вити і скребти в двері, не кидайтеся назад відразу ж. Дайте цуценяті побути одному хоча б кілька хвилин. Після цього можете увійти, приголубити вашого чотириногого друга, пригостити його смачненьким, похвалити. Повторюйте такі тренувальні догляди, поступово розтягуючи час. Щеня таким чином зрозуміє, що ви обов'язково повернетеся, треба просто почекати.
3
Можна надходити зворотним чином: обмежити собаці вхід в якусь конкретну кімнату, наприклад, на кухню. Йдучи туди, не пускайте цуценя слідом за вами. Знаходитесь там якийсь час, а потім повертайтеся до вашого вихованця, ласкаво вітаючи його.
4
Йдучи з квартири, намагайтеся не привертати увагу собаки до вашого догляду. Не потрібно спеціально прощатися з собакою - це тільки стривожить її. Навпаки, відволікаючи її, наприклад, іграшкою або ласощами. Йдучи, завжди залишайте для цуценя декілька іграшок, якими він зможе себе зайняти. На перших порах вашому вихованцеві також допоможе не відчувати себе занадто самотньо включений телевізор або радіо. Можете також залишити йому якусь приналежну раніше вам, але вже непотрібну річ. Цуценяті буде спокійніше, якщо він віднесе її до себе на лежанку, відчуваючи запах господаря.
Зверніть увагу
Якщо ви повернувшись, виявили, що цуценя у вашу відсутність наколобродив: щось порвав, розсипав, зробив калюжу - не починайте його лаяти відразу ж з порога. Малюк просто не зрозуміє, в чому справа, але буде засмучений і наляканий. Ваше повернення не повинно асоціюватися у цуценяти з негативом і покаранням. За все прокази собаку є сенс карати тільки якщо ви зловили її в процесі вчинення неугодного проступку, адже пам'ять у щенят коротка.
Корисна порада
Пам'ятайте, що цуценя псує навколишні предмети не для того, щоб досадити вам, а від того, що немає чим себе зайняти, від неспокою або тому, що у нього сверблять зубки. Спроби собаки накапостити в будинку потрібно присікати, але без зайвої агресії.
Собаки - істоти стайние. Вони постійно відчувають потребу в спілкуванні з іншими собаками, це дає їм можливість розвиватися і отримувати необхідні життєві навички. Якщо ж тварина мешкає серед людей, постійна присутність когось із них стає для неї обов'язковим. Адже самотність - стан протиприродне для собак. Але рано чи пізно вам доведеться залишити вашого вихованця будинку абсолютно одного.
Вам знадобиться
  • іграшки для собак
Інструкція
1
Для вашої собаки самотність - справжнісінький привід для стресу. Саме тому необхідно з самого раннього віку привчати цуценя залишатися одного в кімнаті. Почніть з простого: спробуйте вийти з кімнати ненадовго і залишити собаку одну. Вам необхідно домогтися того, щоб за час вашої відсутності щеня не скиглив і не вив. Якщо в кімнаті тихо, похваліть цуценя і дайте йому винагороду. Час вашої відсутності потрібно поступово збільшувати. Якщо у тварини виробиться стійкий рефлекс, що його похвалять, коли повернуться, воно не буде сильно переживати через відсутність господаря і стане з нетерпінням чекати на його повернення.
2
Поширеною помилкою багатьох є поведінка наступного типу: ви повертаєтеся додому, застаєте розгром, учинений собакою, і починаєте її лаяти. Справа в тому, що цуценята і навіть дорослі тварини гризуть речі, взуття і меблі виключно для того, щоб впоратися зі стресом. Адже поки господаря немає, собаці дуже сумно і самотньо. Коли ж, повернувшись, улюблений господар починає лаяти собаку, вона потрапляє в замкнуте коло: з одного боку, боїться залишитися одна, з іншого - боїться наступного покарання. Найкраще деякий час змиритися з втратами у вигляді згризеною взуття або меблів і не лаяти цуценя. Практикуйте наступне поведінка: йдучи, прощайтеся з собакою холодно, а по поверненні обов'язково хваліть її, гладьте і всіляко заохочуйте.
3
Обов'язково купите цуценяті іграшок, якими він буде займатися під час вашої відсутності. Це повинно бути щось, що можна довго і безкарно гризти або які-небудь спеціальні головоломки. Так, і такі бувають. Зараз існують спеціальні іграшки для собак з міцного матеріалу, який неможливо розгризти. Всередину поміщається смачне частування, а собака повинна придумати, як його звідти витягти. Ці умнейшие тварини дуже люблять логічні задачки і якщо ви залишите своєму малюкові що-небудь подібне, нудно йому точно не буде.
Зверніть увагу
Собаці необхідні любов, ласка та спілкування. Якщо ви дуже рідко буваєте вдома або постійно в роз'їздах, подумайте про те, чи варто заводити собаку? Може бути доглянути домашня тварина, яка менше вимогливо до людського увазі та турботі?
Корисна порада
Не варто лаяти цуценя, якщо у вашу відсутність він розніс квартиру до самої основи, перевернув все догори дном і згриз старовинне фортепіано. Пам'ятайте, що малюк просто вчиться освоювати зовнішній світ, грає і вивчає всі навколо. Будьте поблажливі і постарайтеся трохи краще закривати маленького пустуна, щоб він не псував цінних речей.