Як накреслити спіраль. вирощування блакитної ялини з насіння.

Відому геометричну фігуру спіраль Архімеда можна наочно уявити собі у вигляді траєкторії руху мурашки, рівномірно пересувається по секундної стрілкою годин. Відомо, що Архімед використовував властивості такої спіралі при вирішенні задачі про поділ кута на три рівні частини. У найпростішому випадку для побудови спіралі потрібно циркуль і лінійка. Для більш просунутих художників знадобиться комп'ютер.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - циркуль;
  • - лінійка;
  • - графічний редактор FreeHand.
Інструкція
1
Візьміть аркуш паперу і проведіть на ньому горизонтальну лінію. На даній лінії відзначте дві точки, віддалені один від одного, припустимо, на 5 мм. Ніжку циркуля поставте в одну з цих точок і проведіть дугу з вказаним радіусом, що дорівнює половині кола. Кінці дуги при цьому будуть спиратися на проведену горизонтально лінію.
2
Тепер перенесіть ніжку циркуля на другу з двох раніше зазначених точок і зробіть розчин циркуля таким, щоб олівець виявився наприкінці першої дуги. Знову прокреслите половину окружності, яка спиратиметься на горизонтальну лінію.
3
Діючи таким чином, послідовно переставляйте ніжку циркуля поперемінно то в першу, то в другу точку, при цьому збільшуючи розчин циркуля. Виконайте кілька оборотів спіралі, щоб отримати повне уявлення про цю постать.
4
Використовуйте для малювання спіралі на комп'ютері також векторний графічний редактор Macromedia FreeHand. Виберіть у редакторі засіб для малювання спіралей, оформлене у вигляді доповнення Xtras. Клацніть на кнопці Spiral в палітрі Xtra Tools. Вивести палітру на екран можна комбінацією клавіш Ctrl + Alt + X.
5
Оскільки інструмент Spiral має безліч налаштувань, двічі клацніть на кнопці інструменту, щоб викликати настроювальної вікно. Виберіть у настроювальному вікні концентричну спіраль. Витки її будуть стояти один від одного на рівній відстані. У полі Draw by виберіть значення Rotations (Обертання). При цьому буде намальована спіраль з конкретним кількістю витків. Кількість витків задайте в полі Number of rotations.
6
При необхідності задайте також інші параметри майбутньої спіралі, включаючи і напрямок її обертання. У полі Draw (Малювання) виберіть пункт Center, який забезпечує малювання спіралі з центру. Якщо ви бажаєте обрати протилежний спосіб малювання, виберіть пункт Edge (Край). Третій пункт - Corner (Кут) використовується для того, щоб зобразити спіраль в межах прямокутної області, розміри якої задаються при буксируванні «миші». Після вибору всіх потрібних налаштувань натисніть OK.