Як калібрувати батарею.

Калібрування - примусове приведення батареї в оптимальне для використання стан, редагування батареї, в результаті чого відбувається установка потрібних параметрів і батарея довго і справно тримає заряд. Так як же зробити калібрування батареї?
Інструкція
1
Іноді ваш девайс запам'ятовує невірний витрата енергії батареї і при її майже повному заряді відключається. Не поспішайте купувати нову батарею, спробуйте провести калібрування. Щоб батарея служила якомога довше, потрібно протягом перших днів використання ноутбука зробити її калібрування. І надалі періодично повторювати цей процес.
2
Візьміть свій девайс, зарядите його до 100% зарядним пристроєм або usb кабелем через комп'ютер. Намагайтеся зайвий раз його не чіпати, до повного закінчення зарядки. Слідкуйте, поки індикатор не змінить свій колір на яскраво-зелений і в панелі меню покаже повний заряд батареї.
3
Залиште батарею в зарядженому стані мінімум на дві години. В цей час вам можна працювати за комп'ютером, якщо блок живлення під'єднано.
4
Далі відключіть адаптер живлення і знову працюйте з ноутбуком. Як тільки заряд батареї почне виснажуватися, ви відразу побачите попередження про слабкий рівень заряду на екрані в діалоговому вікні.
5
Збережіть всі ваші роботи на комп'ютері та закрийте всі програми, як тільки помітите, що батарея стала розряджатися.
6
Залиште комп'ютер включеним, поки він автоматично не перейде в режим сну.
7
Вимкніть його або залиште в режимі сну на 5-8 годин.
8
Після цього знову підключіть адаптер і залиште його підключеним до тих пір, поки батарея зарядиться повністю.
9
Якщо цей спосіб не допомагає, спробуйте розрядити батарею, наприклад, використовуючи лампочку габаритів від автомобіля. У розрядженого акумулятора напруга повинна бути менше ніж 3.5В, наприклад, 3.2В. Якщо продовжувати розряджати далі, то процес зупиниться вбудованим контролером.
10
Щоб простежити характеристики батареї існують спеціальні програми, які ви легко знайдете в інтернеті. Встановіть їх собі, вони знадобляться. Хоча деякі девайси не підтримують інформацію про батарею. Тому розрахунок ємності по напрузі для них не підходить. Тоді використовуйте показання системи.
Корисна порада
Щоб ваша батарея функціонувала нормально і довго, повторюйте час від часу процес калібрування. Якщо ви користуєтеся ноутбуків не так часто, то проводите калібрування батареї не рідше, ніж один раз на місяць.
З появою ноутбуків, людські можливості значно розширилися. В першу чергу це пов'язано зі здатністю цих комп'ютерів працювати без прямого підключення в електромережу. Творці ноутбуків подбали про те, щоб заряду акумулятора вистачало на кілька годин автономної роботи. Однак є люди, які хочуть збільшити цей показник. В цьому випадку вам достатньо калібрувати батарею .
Інструкція
1
Калібрування батареї дозволяє збільшити точність визначення заряду акумулятора в той чи інший проміжок часу. Це позитивно позначається на його ефективності. Більш того, зростає термін служби пристрою і т.д. Крім усього іншого, калібрування никелево-металогідридних і никелево-кадмієвих (позначається Ni-MH і Ni-Cd відповідно) акумуляторів по праву вважається найбільш ефективним способом боротьби з такою проблемою як «ефект пам'яті».
2
Якщо ваш ноутбук підтримує функцію калібрування акумуляторної батареї, фахівці настійно рекомендують скористатися нею. Зокрема, вам знадобиться скористатися такою утилітою як BIOS Setup.
3
Повністю зарядіть батарею свого комп'ютера перед початком процедури і від'єднайте блок живлення від електромережі. Дуже важливо, щоб харчування ноутбука здійснювалося строго від акумулятора. В іншому випадку система BIOS видасть помилку з проханням відключити адаптер і перезапустити «операційку».
4
Під час завантаження комп'ютера натисніть кнопку на клавіатурі, запрограмовану на вхід в BIOS. Залежно від моделі вашого ноутбука, це може бути Delete, F2 і т.д. Виберіть вкладку «Boot» і зайдіть в «Smart Battery Calibration». Перед вами з'явиться вікно «», де необхідно на питання про включення калібрування відповісти «Так». Дочекайтеся закінчення процесу, під час якого комп'ютер повідомить вам про поточний рівень заряду у відсотках. Закрийте BIOS Setup, натиснувши клавішу Esc, і продовжите завантаження встановленої на комп'ютері операційної системи.
5
Запам'ятайте кілька правил, які дозволять уникнути виникнення багатьох помилок. Так, наприклад, регулярно проводите повну розрядку акумуляторної батареї (приблизно раз на місяць).
6
Не використовуйте ноутбук при температурі більше або менше діапазону від + 10 ° C до + 35 ° C. Постарайтеся не купувати нові батареї заздалегідь, а також не зберігайте свої Li-ion-акумулятори без позитивного заряду.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DeaZkl2cpt4