Як закручувати кулю в більярді.

Більярд - чудова гра, яку люблять величезна кількість людей. Хтось грає добре, хтось трохи гірше, проте всім хочеться навчитися якимось особливим прийомам, які здивують оточуючих і продемонструють професіоналізм гравця. Яскраві тому приклад - гвинт (закручування кулі). Даний прийом виглядає дуже ефектно, чи не так? А який же його секрет?
Інструкція
1
У більярдній термінології існує таке поняття, як гвинт. Воно означає удар, при якому битку або прицільної кулі надається обертання. Звідси і поняття «загвинтити» або «закрутити», тобто дати битку потужне і тільки бічне обертання.
2
Області застосування вінтовЕще раз нагадаємо, що гвинтами називають удари, коли биток або прицільна куля ніби крутиться дзигою навколо вертикальної осі. В основному гвинти використовують для того, щоб змінити траєкторію відскоку битка від борту столу. Крім цього гвинт впливає на траєкторію битка прицільної кулі після моменту їх зіткнення. Описати всі ефекти гвинта вкрай непросто, але проте ж ще складніше використовувати даний прийом на практиці.
3
Для того щоб зрозуміти основний ефект гвинта, робіть наступне. Грунтовно натріть наклейку кия за допомогою крейди і виконайте пару-трійку гвинтових ударів середньої потужності, биток при цьому направляйте під прямим кутом в борт. Якщо ви сместите точку удару києм по битку трохи вправо, то це буде «правий гвинт», при цьому биток по поверненню від борту повернеться не на вихідну позицію, а трохи правіше. Змістивши крапку удару лівіше, ви отримаєте відповідно «лівий гвинт». Якщо ви наносите точний центральний удар прямо в борт під прямим кутом не застосовуючи гвинта (кий направляйте точно в центр битка), то биток повернеться прямо у вихідну точку.
4
Якщо гвинти в борт ви вже освоїли, приступайте до гвинтів по прицільній кулі, що знаходиться приблизно по центру більярдного столу. При експериментах з гвинтами ви можете виявити, що промахується набагато частіше, ніж чим коли використовуєте звичайні удари в тій же позиції, але без застосування гвинтів. Це зайвий раз свідчить про те, що навчитися точним ударам з гвинтами вкрай непросто. Багато гравців високого рівня проводять свої партії без єдиного удару з гвинтом.
5
Якщо ви новачок, то не використовуйте гвинти без гострої на те необхідності. Виняток може скласти ситуація, в якій биток і прицільна куля знаходяться дуже близько від лузи, тобто в даному випадку діапазон допущення помилки дуже широкий.
Гарна можливість зберегти зібраний врожай - домашні заготовки. З їх допомогою можна значно збагатити зимове меню. Фрукти і овочі консервують за певними правилами. Їх порушення може призвести до псування готової продукції, здатне викликати важкі харчові отруєння.
Вам знадобиться
  • - скляні банки;
  • - металеві кришки;
  • - закаточная машинка;
  • - термометр для води.
Інструкція
1
Плоди, призначені для переробки, відсортуйте за якістю, ступеня зрілості і величиною. Роздроблені і пом'яті плоди відкладіть для приготування джемів, пюре, соусів, соку; загнили - викиньте.
2
Ретельно вимийте фрукти і овочі за допомогою м'якої щітки під струменем холодної води. Просушіть їх на вистелене папером деку, в друшляку або на ситі. Ніжні ягоди (малину, полуницю, ожину) залийте водою на 15-20 хвилин. Перекладіть їх у друшляк і дайте стекти лишків води.
3
Підготуйте банки для консервування. Вони повинні бути абсолютно цілими. Пастеризують їх безпосередньо перед заповненням. Двох- і трилітрові банки встановіть на відкритий киплячий чайник горловиною вниз. Витримайте над парою протягом 20-25 хвилин. Більш дрібну тару стерилізують в духовій шафі. Вимиті і сухі банки встановіть на решітку шийкою вгору. Протягом 30 хвилин нагрівайте духовку. Вимкніть її. Банки дістаньте після того, як вони трохи охолонуть.
4
Кришки та гумові прокладки до них стерилізують в киплячій воді протягом 10-15 хвилин безпосередньо перед використанням.
5
Для приготування сиропу необхідну кількість цукру розчиніть в гарячій воді. Кип'ятіть протягом 2-3 хвилин. Потім відфільтруйте його через складену в декілька шарів марлю або бавовняну рушник.
6
Для приготування розсолу розчиніть кухонну сіль у воді, доведіть до кипіння. Охолодіть і процідіть розсіл через щільну тканину.
7
Перед пастеризацією залийте плоди гарячим сиропом або маринадом на 1-2 см нижче горловини. Накрийте банки пастеризованими кришками.
8
Пастеризацію проводите на водяній бані. Візьміть каструлю з широким дном. Помістіть в неї відразу кілька банок. Тривалість і температура води при пастеризації залежить від обраного продукту і рецепта консервування
9
Після закінчення процесу пастеризації вийміть банки з води і закрийте їх за допомогою ручної машинки. Закупорені банки встановіть догори дном, залиште до повного охолодження.