Як оновити стільницю.

Стільниця невід'ємна частина кухонних меблів. На неї ставлять гарячі сковороди, каструлі, ріжуть овочі та різні продукти. І з часом псується зовнішній вигляд поверхні стола. Тому потрібно оновити стільницю.
Вам знадобиться
  • - столярна шпаклівка;
  • - дрібнозерниста наждачний папір;
  • - брусок;
  • - алкідна фарба;
  • - валик;
  • - емульсія;
  • - акриловий лак;
  • - біла акрилова фарба;
  • - тканина, серветки.
Інструкція
1
Якщо ваш дачний стіл зимував на повітрі, то спочатку видаліть всі сліди дощу і снігу. Огляньте стільницю на предмет подряпин і тріщин. Поверхня столу очистіть, потім знежирте миючим засобом.
2
Якщо стільниця була лакована і якість лаку в задовільному стані, то обробіть поверхню дрібним наждачним папером. Для цього наклейте її на брусок. Круговими рухами обробіть поверхню стільниці, поки вона не стане шорсткою і матовою.
3
Відколи й глибокі подряпини замажте столярної шпаклівкою. Щоб шпаклівка добре трималася, видаліть всередині вм'ятин шар старого лаку. Дочекайтеся повного висихання столярної шпаклівки. Візьміть дрібнозернисту наждачний папір і акуратно зачистите місця ремонту на поверхні стільниці.
4
За допомогою валика покрийте стільницю алкидной фарбою. Перший шар фарби є ґрунтувальним. Після просихання фарби, покрийте стіл фарбою ще раз.
5
Якщо є необхідність пофарбувати ніжки стола, то переверніть його і повторіть всі дії, як і для стільниці.
6
Оновити стіл можна, якщо змінити його дизайн. Стару стільницю ви можете легко перетворити на красиву картину. Для цього на пофарбовану, чисту і суху поверхню нанесіть малюнок емульсією. Емульсійної фарбою працювати легше, ніж олійною фарбою. Коли емульсія підсохне, покрийте поверхню стільниці акриловим лаком.
7
Для наступного варіанта поновлення стільниці скористайтеся старовинною технікою декорування - декупажем. Для цього зашкуренную поверхню столу покрийте білою акриловою фарбою.
8
Поки поверхня стільниці підсихає, виріжте вподобані вам мотиви з тканини, паперу або серветок. Візьміть спеціальний клей для декупажу та приклейте на поверхню стільниці вирізані візерунки з серветки або тканини.
9
Дайте стільниці добре підсохнути і покрийте поверхню лаком. При необхідності нанесіть ще шар лаку. Оновлена стільниця прослужить вам ще не один рік.