Як облаштувати акваріум для черепахи. Як облаштувати тераріум для красноухой черепахи.

Черепаха - самий відповідний домашній улюбленець для тих, кого приваблюють спокійні і неквапливі створення. Але в їх утриманні є свої тонкощі. Наприклад, як земноводної, так і сухопутного черепашке необхідно створити комфортні умови для утримання, оскільки вони не можуть розгулювати разом з людиною по квартирі, так само як кішка або собака. Що ж потрібно для утримання домашньої черепахи?
Вам знадобиться
 • Для красноухой черепахи:
 • - акваріум;
 • - лампа розжарювання;
 • - грунт (дрібний гравій або великий пісок);
 • - один або два термометра;
 • - фільтр для очищення води;
 • - нагрівач для води;
 • - острівець суші для відпочинку.
 • Для середньоазіатської черепахи :
 • - вольєр або тераріум;
 • - грунт (пісок з торфом);
 • - термометр;
 • - лампа розжарювання;
 • - ємність з водою.
Інструкція
1
Найпоширеніші різновиди черепах - червоновуха і середньоазіатська. Перша з них є прісноводної мешканкою, друга - сухопутної. Представниць обох цих видів можна тримати в одній квартирі, але умови їх утримання в достатній мірі відрізняються.
2
Якщо ви плануєте поселити у себе красноухую черепаху, вам потрібно акваріум об'ємом 100-150 літрів на одну особину. Краще вибрати ємність з силікатного скла, оскільки на поверхні акваріума з органічного скла будуть дуже помітні подряпини від черепашачих кігтів. В якості грунту підійде чистий крупний пісок або дрібний гравій.
3
Червоновухі черепашки проводять у воді досить велику частину свого часу, але для відпочинку ім життєво необхідні острівці суші. Острівець повинен бути досить великою, розміром близько чверті від загальної площі акваріума. Для того, щоб черепасі було зручно підніматися з води на сушу, особливо хороший поступово піднімається схил з нерівною поверхнею, за яку ваша вихованка може чіплятися кігтиками. Подібний острівець можна придбати в зоомагазині.
4
Над острівцем потрібно встановити лампу розжарювання, щоб вийшла з води черепаха могла погрітися. Рослини в акваріум, де мешкає червоновуха черепаха, висаджувати не варто, оскільки вони там все одно не залишаться надовго - ваша вихованка їх з'їсть. Тому для оформлення акваріума краще використовувати великі камені і корчі. Штучні рослини черепаха тобто не стане (хоча неодмінно спробує), але вона може їх викопати.
5
Температура води в акваріумі для красноухой черепахи повинна бути 25-30 ° С. Для підтримки температури на потрібному рівні вам буде потрібно акваріумний нагрівач і терморегулятор. Рекомендується також придбати два термометра - один для контролю зовнішньої температури, інший для спостереження за температурою води. В акваріум потрібно також встановити фільтр для очищення води, оскільки корми для красноухих черепах відносяться до різновиду швидкопсувних.
6
В акваріум, а точніше, тераріум, для середньоазіатської черепахи воду наливати не потрібно. Такий черепасі достатньо буде мати у вільному доступі ємність з водою, в якій вона зможе при бажанні полежати, як у ванні. Поширена думка, що сухопутна черепаха може жити, повзаючи по всій квартирі, в корені невірно. Такий черепасі необхідний грунт, який вона могла б копати, підкоряючись своїм природним потребам, а також лампа, під якою вона могла б грітися. Великий ризик, що на гуляє по квартирі черепаху ненавмисно настануть. Небезпеку становлять також протяги, які можуть спровокувати застуду. Тому краще зробити вибір на користь досить просторого вольєру, де черепаха буде знаходиться в спокої та безпеці. В якості грунту для неї підійде пісок, змішаний з торфом. Слідкуйте за тим, щоб температура під лампою була близько + 25-28С.
Зверніть увагу
Не варто підселювати в акваріум до красноухой черепасі земноводних інших різновидів. Черепаха може їх з'їсти або травмувати.
Корисна порада
Не розміщуйте острівець для красноухой черепахи ближче, ніж за 30 см від краю акваріума - інакше у вашої Тортилли може виникнути спокуса прогулятися.