Як охолодити воду в акваріумі. Як зробити будиночок в окваріум з пляшки.

Щоліта акваріумісти стикаються з великою проблемою - необхідністю охолодження води в акваріумі. Проблема виникає не лише тому, що температура води стає некомфортною для риб, але й тому що у воді падає вміст кисню, одночасно із зростанням вмісту вуглекислого газу. Способів впоратися з летнеой спекою існує декілька.
Вам знадобиться
  • - термометр для води;
  • - пластикова пляшка з водою;
  • - вентилятор;
  • - чиллер
Інструкція
1
Купіть в квартиру кондиціонер. Цей спосіб дозволить зробити комфортним життя не тільки рибам в акваріумі, а й іншим мешканцям будинку. З недоліків цього способу варто відзначити високу вартість, висушування повітря і немобільності самого приладу. Якщо у вас кілька акваріумів, розміщених в різних місцях квартири, ви не зможете встановити кондиціонер над кожним.
2
Купуйте спеціальний холодильник для акваріумний води. Він називається чиллер. Чиллери з'явилися у продажу недавно. Поява їх пов'язано з тим, що акваріуми все частіше оснащуються новими електричними пристроями, типу фільтрів, освітлення, насосів. Ці, без сумніву, корисні прилади можуть значно нагріватися і підвищувати температуру води. Головний недолік чилера - його вартість. Мінімальна ціна - 500 доларів США.
3
Охолодіть воду в акваріумі за допомогою пляшок із замороженою водою. Налийте воду в звичайну пластикову пляшку і покладіть її в холодильник. Коли вода замерзне, пляшку можна опустити прямо в акваріум.Следіте, щоб у холодильнику завжди були повні пляшки на зміну, так як міняти їх доведеться досить часто.
4
Спробуйте охолоджувати воду в акваріумі за допомогою посиленого випаровування. Для цього вам знадобиться вентилятор. Направте сильний струмінь повітря на поверхню води. Потік повітря повинен бути такої сили, щоб на воді утворилася легка брижі. Проріжте в кришці акваріума два отвір у різних кінцях. Їх розміри повинні відповідати розміру вентиляторів. Закрийте отвори дрібною сіткою, щоб риби не могли випригнуть.Смонтіруйте вентилятори над отвором так, щоб потік повітря потрапляв на воду під кутом в 45 градусів. Це значно прискорить випаровування, і температура в акваріумі знизиться.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-VV10MTh9Tg
Зверніть увагу
Основний недолік охолодження води за допомогою вентилятора - втрата води. За тиждень з 100 літрового акваріума випаровується приблизно 5 літрів. Крім того, дуже сильно підвищується вологість повітря в приміщенні, що може бути шкідливо для оточуючих. Також занадто висока вологість повітря здатна привести до пошкодження меблів і утворення цвілевих грибків на стінах.
Щоліта перед господарями акваріумів встає одна проблема - як вчинити, коли вода в акваріумі нагрівається до 30 градусів. Відомо, що подібна температура може виявитися згубною для більшості видів риб. Так що ж робити?
Інструкція
1
Занадто висока температура води в акваріумі небезпечна тим, що розчинність кисню в ній зменшується, в той час як вміст шкідливого вуглекислого газу збільшується. Крім цього розкладання органічних речовин відбувається в перегрітій воді швидше, а це також може викликати отруєння мешканців акваріума. Зверніть увагу, що не всі риби можуть переносити різке підвищення температури води, багато хто може отримати тепловий удар. Також перегрів робить негативний вплив на роботу акваріумного обладнання, так як різні фільтри і помпи не оснащені власною системою охолодження, охолоджуються вони за допомогою пропускається через себе води, перегріта вода часто стає причиною того, що вони виходять з строя.Так як же охолодити воду в акваріумі в сильну спеку? Способів є кілька, і кожен має свої переваги і недоліки.
2
Скористайтеся спеціальними охолоджувачами для акваріумів . Такі пристрої надійні і не споживають багато електроенергії. Однак зверніть увагу, що у них є свої мінуси. Вони дуже дорогі (на суму менше 500 у.о. і не розраховуйте), акваріум великих розмірів зажадає наявності декількох пристроїв, що означає нечувані витрати. До того ж багато з подібних приладів працюю лише за умови, що температура навколишнього повітря не піднімається вище 35 ° С, що при аномальній спеці в літній період робить їх просто марними. Крім цього дані пристрої не обладнані власними системами охолодження, а значить, вам доведеться охолоджувати сам пристрій (найчастіше за допомогою вентилятора).
3
Спробуйте використовувати для охолодження акваріумів так звані «дідівські» способи. Наприклад, щодня міняйте частину води в акваріумі. Візьміть частина прогрітій води і замініть її на більш холодну, тим самим загальна температура води в акваріумі знизиться. У самих запущених випадках замінюйте до половини всієї води в акваріумі.
4
Спосіб другий (ще більш дієвий). Помістіть в акваріум пакетики з льодом. Головне, переконайтеся, що ємність з льодом добре закрита, адже якщо трапиться витік, риба може загинути через різке переохолодження. Пакети з льодом кладіть в самі маловідвідувані куточки вашого акваріума, так як контакт риби з пакетом може закінчитися плачевно. Міняйте пакети раз в 5-6 часов.І ще одна порада. У сильну спеку тримайте кришку акваріума відкритою, так випаровування води допоможе знизити температуру води. Якщо ви тримаєте так званих стрибаючих рибок, то покрийте акваріум сіткою з дрібними осередками (саме дрібними, щоб риба в них не застрягла).