Як позбутися чорних мурах. Як боротися з мурахами в квартирі.

Насправді чорні мурахи не завдають особливої шкоди деревам і рослинам. Але є одне «але»: люди постійно борються з цими комахами. По-перше, вони будують мурашники в самих невідповідних місцях на дачній ділянці. А по-друге, вони розводять тлю, яка небезпечна для плодово-ягідних культур. Однак мурашки можуть з'явитися не тільки на вашій земельній ділянці, а й у квартирі. Так як же боротися з цією напастю?
Вам знадобиться
  • - соняшникова олія,
  • - лопата і вода,
  • - часник,
  • - солодкий сироп.
Інструкція
1
Існує безліч причин, за якими потрібно боротися з чорними мурахами. Саме вони проявляють турботу про попелиці і захищають її від ворогів. Переносячи тлю на дорослі дерева і молоді саджанці, мурашки наносять колосальну шкоду городу і саду. Чорні мурахи дуже не люблять рослинне масло, тому рекомендується його наливати на часто відвідувані місця і на мурашині доріжки. Основний спосіб боротьби полягає в тому, щоб знищити матку в мурашнику, тоді пропаде сенс його існування. Робочі мурахи поступово загинуть, оскільки в них не буде потреби та припинено відтворення.
2
Приступати до боротьби з мурахами потрібно в осінній період - кінець жовтня - початок листопада. Так як в цей час комахи перебувають в анабіозі. І якщо ви зруйнуєте їх будинок, у них не буде сил і часу для його відновлення. Візьміть лопату і як би зріжте земляну купу над самим мурашником. Мурахи вже знаходяться в самому низу ґрунту, в норах і укриттях. Ви відразу виявите нори і ходи, включіть воду (бажано гарячу), заглибити бур в землю і додайте натиск. Мурашник може прийняти в себе 50-200 літрів води, поливайте його до тих пір, поки не утвориться жижа. Ущільните грунт ногами, таким чином ви запрессуете мурах.
3
Існує величезна кількість запахів, які не переносять мурахи: помідорна бадилля, зіпсований лимон, аніс, гвоздика, листя бузини, полину, дикої м'яти і петрушки. Всі ці аромати стануть для мурашок нестерпними, і вони покинуть своє місце перебування. Протирайте мурашині доріжки часточкою свіжого часнику. Пакети та краї посуду змастіть соняшниковою олією - його запах також нестерпний мурашкам.
4
Існує один ефективний метод боротьби з чорними мурахами, як вдома, так і на дачній ділянці. Для цього вам знадобляться справжні лісові мурахи, які поквапляться покинути приміщення і відвести чорних мурашок за собою. Результат перевершить всі очікування.
5
Візьміть банку або склянку і зробіть у ньому солодкий сироп, це може бути вода з цукром або мед. Поставте поблизу проживання чорних мурах. Вони самі зберуться в посуді. Залишиться лише вилити солодке вміст склянки в унітаз.
Зверніть увагу
Боротися з мурахами в квартирі досить складно. Мурашине гніздо дуже маленьке, і воно може виявитися де завгодно: в розетці, за плінтусом, під плиткою і в інших подібних місцях. Як показує практика, мурашки в якості свого житла дуже часто вибирають картонні коробки.
Корисна порада
Але як боротися з домашніми мурахами народними засобами? Для цього потрібно змішати в рівних пропорціях цукор, мед, воду, буру, гліцерин. Отриману суміш розкладають на металевих кришечках або на блюдцях. Буру можна купити в будь-якій аптеці. З цією ж метою можна використовувати корицю, дріжджі, оцет.
Садові мурашки - це справжнє лихо для дачника. Культурним рослинам основної шкоди вони завдають розведенням попелиці. Тому, щоб отримати хороший урожай, потрібно ліквідувати садових мурашок з дільниці.
Вам знадобиться
  • Вапно, оцтова кислота, борна кислота, зола, дьоготь, рослинне масло, тютюн, липка стрічка, бензин, цукор.
Інструкція
1
Для захисту садових дерев від мурашок, потрібно побілити стовбури міцним розчином вапна. Бажано нанести вапно на ділянку землі навколо кожного дерева.
2
Відлякати мурах від плодових дерев можна обмазавши їх стовбури дьогтем. Деякі садівники рекомендують обробляти стовбури рослинним маслом, так як мурашки не виносять його запах.
3
Якщо ви знайшли мурашине гніздо, обов'язково Зруйнуйте його. Потім на це місце насипте золу, тютюн або вапно і добре перекопайте.
4
Справитися з мурахами можна за допомогою гарячої води. Увечері злегка розворушити і залийте мурашині гнізда крутим окропом. Можна додати в нього пару столових ложок оцтової кислоти. Поливають мурашники також розчином з борної кислоти і цукру. Обидва компоненти потрібно змішати в рівній кількості і розчинити у воді.
5
Мурахи не переносять запахів петрушки, пижма, гірчиці, часнику, м'яти. Для того щоб відлякати комах, посадіть ці рослини між грядками і біля плодових дерев.
6
Позбутися від мурах можна за допомогою сірчистого вуглецю. Потрібно викопати навколо мурашника борозенку глибиною 5-7 сантиметрів. Облити її і мурашник сірчистим вуглецем і відразу підпалити. Комахи гинуть, не встигнувши втекти від вогню. Щоб надовго відлякати мурах, поливають їх житла солоною водою. Пачку солі потрібно розчинити у відрі води і залити мурашники і їх околиці.
7
Стовбури плодових дерев можна обмотати липкою стрічкою для лову мух. До неї пристане мурахи, а також інші шкідливі комахи. Щоб злякати мурашок, можна розкласти біля їхніх будиночків ганчірки змочені в бензині або нашатирному спирті.
Зверніть увагу
Боріться не тільки з мурахами, але і з попелиць. Якщо у вашому саду не буде цього маленького шкідника, то і для мурашок він перестане бути привабливим.
Корисна порада
Якщо народні засоби не допомагають позбутися від мурашок, використовуйте хімічні препарати.