Як порахувати кількість блоків. таблиця обсягів кладки керамзитобетону.

Мабуть, одним з перших дій, які робить людина, що збирається будувати будинок, є підрахунок кількості необхідних будівельних матеріалів. У тому випадку, якщо будинок передбачається будувати з будівельних блоків, виникає необхідність у підрахунку їх кількості. Калькулятори на сайтах виробників блоків роблять це занадто наближено - без обліку наявності вікон і дверей. Скориставшись запропонованої нижче простою методикою, можна зробити це значно точніше.
Вам знадобиться
  • Доступ в Інтернет, калькулятор.
Інструкція
1
Вибір виду блоковОпределітесь з видом блоків, з яких ви будете будувати будинок. Це можуть бути звичайні цементно-піщані або керамзитні блоки, піноблоки, газобетонні блоки та інші. Вибравши певний вид блоків, потрібно визначитися і з їх типорозміром.
2
Визначення необхідної товщини стіни домаПодсчітайте необхідну товщину стіни будинку. Для цього, насамперед, потрібно підрахувати необхідний опір стіни будинку теплопередачі, яке залежить від кліматичних умов. Цей параметр визначається з урахуванням ГСОП (градусо-добу опалювального періоду), значення якого можна знайти в СНіПе.Далее залежно від коефіцієнта теплопровідності матеріалів, що становлять стіну (обраних блоків і матеріалів зовнішнього і внутрішнього облицювання), підраховується необхідна товщина стіни. Її остаточні розміри приймаються з урахуванням типорозміру використовуваних блоков.Точную методику розрахунку товщини стіни можна подивитися на будівельних сайтах, наприклад, тут: http://www.ibeton.ru/a16.php.
3
Визначення інших параметрів домаОпределітесь з іншими параметрами будинку: його розмірами (довжиною, шириною і висотою), поверховістю, кількістю і розмірами вікон і дверей, наявністю і кількістю перегородок. Всі ці дані потрібно записати у вигляді таблиці, щоб надалі було зручно підраховувати.
4
Підрахунок обсягу кладкіПодсчітайте обсяг монолітної кладки будинку, яка буде дорівнює обсягу всіх стін і перегородок за вирахуванням обсягу вікон і дверей.Толщіну стін слід вважати без урахування облицювальних матеріалов.Перегородкі, швидше за все, будуть класти блоками менших розмірів (наприклад, пінобетонними блоками товщиною 100 мм), тому обсяг і кількість перегородкових блоків слід підраховувати окремо.
5
Визначення кількості блоков.Разделіте отримане в попередньому пункті значення на обсяг одного блоку. Отриманий результат дасть вам кількість блоків, необхідне для будівництва дома.Следует мати на увазі, що цей розрахунок не враховує наявності швів. Щоб врахувати їх, розділіть отримане значення на коефіцієнт 1,05-1,07, який враховує обсяг розчину кладки при товщині шва 10-20 мм.Однако не забувайте про те, що блоки потрібно купувати з невеликим запасом, тому коефіцієнт, що враховує обсяг швів , можна і не застосовувати.