Як порахувати обсяг продажів.

На даному етапі розвитку ринкових відносин практично для кожного підприємства стає важливим знання оптимального обсягу продажів товарів, робіт або послуг.
Вам знадобиться
  • Загальні знання економічного аналізу
Інструкція
1
Для початку необхідно визначитися з тим, що означає поняття «обсяг продажів». Обсяг продажів є комплексним поняттям, яке включає в себе весь обсяг виручки, отриманої підприємством за продаж товарів, робіт або послуг за звітний період. Для точного визначення обсягу продажів необхідно спиратися на поняття чистого обсягу продажів. Чистий обсяг продажів буде дорівнює загальній вартості реалізованих товарів, робіт або послуг з вирахуванням реалізованих товарів, робіт або послуг в кредіт.В першу чергу для розрахунку обсягу продажів розглянемо загальну формулу обчислення даного значення: Rt (P) = TxP, де: Rt - загальна виручка; P - обсяг випуску; T - кількість проданої продукціі.Із даної формули випливає те, що Rt (загальна виручка) повністю залежить від обсягу випуску (P) товарів, робіт чи послуг і ціни (T) на них.
2
Але якщо розглядати приклад фірми, що має досконалу конкурентну політику, у нас вийти, що T = const. І в другому випадку ми отримуємо модель, в якій функція залежить від кількості проданої продукції.
3
І для укладення складання ідеальної формули розрахунку обсягу продажів, відзначимо, що при розрахунку необхідно враховувати величину загальних витрат. Тому що величина загальних витрат повністю залежить від обсягу виробництва, тобто витрати зростають згідно збільшенню обсягу виробництва. У підсумку, робимо висновок: обсяг продажів товарів, робіт або послуг підприємством залежить обсягу випуску товарів, робіт або послуг, тобто кількість продажів підприємства за певний період встановлюється числом виробленого товара.C (P) = Rt (P) -Ct (P), де: C (P) - обсяг продажів; Сt (P) - загальні витрати.
Зверніть увагу
При плануванні обсягу продажів, не можна робити упор на великій кількості випуску товарів, робіт або послуг. Тому що безмірне збільшення виробництва, збільшує і витрати, які можуть призвести не тільки до зменшення прибутку, але і нанести збитки.
Корисна порада
При розрахунку оптимального обсягу продажів, головним є правильний вибір обсягу випуску товарів, робіт або послуг, при якому підприємство отримає найбільшу кількість прибутку за даний період.