Як зробити бубончік для шапки.

Запасаючись теплими речами на холодні місяці, не можна забувати не тільки про теплоту і зручності, але про зовнішню красу. Навіть саму нудну в'язану шапку перетворить грайливий в'язаний бубон. Зроблений своїми руками помпончік до того ж зробить осінній головний убір по-справжньому індивідуальним.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - щільний картон;
  • - нитки;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Оберіть пряжу для помпона. Найкраще підійдуть м'які, товсті нитки. Колір бубон може бути будь-яким і не обов'язково збігатися з забарвленням шапки, до якої ви хочете пришити помпон. Щоб отримати веселий різнобарвний бобончік, використовуйте кілька видів пряжі всіх кольорів веселки.
2
Візьміть щільний картон і виріжте два круглих шматки однакового діаметра. Чим більше за розміром будуть лекала, тим пишніше в результаті виявляться бубончікі. У картоні по центру манікюрними ножицями виконайте отвір, щоб ваша заготівля стала схожа на пончик або баранку, після чого виріжте у кіл сектор, що становить приблизно чверть усього обсягу.
3
Намотайте на картонні кола потрібну вам кількість пряжі. Не варто шкодувати матеріал, інакше бубон вийде занадто тонким. При цьому потрібно не перестаратися: якщо заготовка вийде дуже товстою, картон може зім'яти і значно зіпсувати зовнішній вигляд виробу. Намагайтеся намотувати нитки рівно, з однаковим натиском, щоб не утворювалися «провіси».
4
Простягніть довгу мотузку з пряжі між двома картонними дисками. Мотузка скріпить між собою обидві половинки бубон. Якщо попон виходить досить пишним, пропустіть мотузку кілька разів. Тоді виріб вийде більш міцним і не розпуститися після декількох прань.
5
Помістіть ножиці між двома шматочками картону і акуратно розріжте пряжу. Щоб робота не виглядала недбало, візьміть добре наточені ножиці. Тупі леза будуть шматувати пряжу, залишаючи некрасиві краю. Утворилися ниточки міцно зв'яжіть разом протягнутої раніше мотузкою. Цю ж мотузку можна використовувати, щоб пришити готовий помпон до шапки. Щоб надати головному убору злегка грайливий, легковажний вигляд, прикріпіть бубони за допомогою довгих плетених косичок, які можна виготовити з пряжі того ж виду або взявши щільні кольорові стрічки.
Пишні помпони - відмінна прикраса для зимової шапки або шарфа, а також помпонами можна прикрасити сумочку, домашній плед або дитячий одяг. Виготовити помпон зовсім нескладно - для цього вам будуть потрібні ножиці, пряжа і аркуш цупкого картону. Змайструвати помпон можна навіть у тому випадку, якщо ви ніколи не займалися шиттям або в'язанням і на виготовлення цього декоративного елемента у вас піде не більше півгодини.
Інструкція
1
Візьміть аркуш картону і виріжте з нього два однакових кола потрібного діаметру - чим більше ви хочете зробити бубон , тим більше повинен бути діаметр кіл. Для того щоб зробити кола акуратними, попередньо накресліть їх на картоні циркулем, а потім всередині кожного кола накресліть ще один невеликий гурток для протягування ниток.
2
Виріжте обидва кола, потім виріжте в кожному з них маленький гурток і складіть заготовки разом. Кінчик нитки просмикніть в отвір всередині заготовки і зафіксуйте його, обв'язавши нитку навколо кружечка. Тепер починайте намотувати пряжу, просмикуючи нитку через отвір і обмотуючи її навколо заготовки по всьому периметру.
3
Намагайтеся заповнити весь діаметр кола ниткам - зробивши перший шар намотування, продовжуйте намотувати пряжу, щоб шар ниток був товстим. Чим більше пряжі ви намотаєте на заготівлю, тим бубон буде пишніше і красивіше.
4
Нарешті, коли ви закінчите намотувати нитки на картонну форму, візьміть гострі ножиці і розріжте пряжу по контуру, просовуючи ножиці між двома картонними колами. Нитки притримуйте руками, щоб розрізаний помпон не розсипався.
5
Відріжте від мотка пряжі невелику нитку і, розставивши кола з розрізаними нитками, перев'яжіть майбутній помпон посередині. Міцно затягніть вузол і зав'яжіть його для надійності на два рази.
6
Вийміть помпон з картонних кіл, а потім розпушити його і акуратно подрежьте ножицями, створюючи кулясту форму і зрізуючи зайві стирчать нитки. Помпон готовий.