Як скласти калькуляцію на виготовлення.

Уміння складати калькуляцію на виготовлення нагоді і вдома, і на роботі. Плануючи ремонт квартири, будівництво дачі або виготовлення лазні, потрібно правильно розрахувати вартість роботи і кількість будматеріалів.
Вам знадобиться
  • програма Microsoft Office Exсel.
Інструкція
1
Використовуйте для складання калькуляції на виготовлення програму Microsoft Exсel. У неї простий у зверненні інтерфейс, за допомогою якого можна не тільки порахувати загальну суму, але і відняти або помножити окремі графи, а також замінити одне значення на інше.
2
Наведіть курсор на клітинку у верхньому лівому куті, щоб зробити таблицю. Її позначення в програмі - А1.
3
Затисніть ліву кнопку комп'ютерної миші та відрахуйте шість стовпців вправо (до осередку F1). Число рядків має дорівнювати кількості найменувань, які потрібно записати в калькуляції.
4
Впишіть назви стовпчиків. Перший - порядковий номер. Позначте його просто символом №. Другий - назва матеріалу або вид робіт. Наприклад, при наданні послуги перерахуйте тут по пунктах всі дії, які будуть зроблені. А при закупівлі фурнітури - найменування всіх виробів. Третій - ціна за одиницю товару або послугу. Четвертий стовпець - кількість (штук, раз і т.д.). Назвіть його скорочено "кол-во".
5
П'ятий стовпець - загальна калькуляція робіт або матеріалів. Вносьте сюди суму за всі предмети або послуги одного найменування. Згодом автоматично складеться загальна вартість. Щоб програма змогла здійснити цю операцію, зробіть наступне: - натисніть на ліву кнопку миші і виділіть весь п'ятий стовпчик; - натисніть на праву кнопку миші, тоді з'явиться таблиця з діями; - знайдіть "Формат ячеек"; - виберіть першу вкладку "Число"; - вкажіть формат - "Грошовий" або "Числовий" .Виполнів дії, розрахуйте загальну суму. Знову виділіть стовпець цілком. У верхньому кутку, праворуч, знайдіть позначення? (Сигма). Клацніть на нього, щоб склалися всі цифри в потрібному стовпчику.
6
У шостому стовпці розташуйте примітки. Внесіть сюди всю додаткову інформацію. Де купити потрібні матеріали, їх колір, терміни виконання роботи, телефони замовників і т.д. Щоб текстові відомості відображалися правильно, зробіть наступне: - за допомогою лівої кнопки миші виділіть всі рядки шостого стовпчика; - клікніть правою кнопкою миші, щоб таблиця з діями відобразилася на моніторі; - виберіть "Формат ячеек"; - наведіть на першу закладку "Число" ; - задайте текстовий формат.