Як зробити вогнегасник.

Небезпека пожежі існує завжди. А от кошти пожежогасіння не завжди виявляються під рукою. Якщо ви не хочете витрачати гроші на заводський вогнегасник, але дбаєте про свою безпеку, ви можете зробити вогнегасник власними руками.
Вам знадобиться
 • Перший варіант:
 • - невелика картонна коробка;
 • - сіль;
 • - алюмінієві галун;
 • - глауберова сіль;
 • - сода.
 • Другий варіант:
 • - скляна або пластикова ємність;
 • - оцтова есенція;
 • - сода ;
 • - щільна паперова серветка.
Інструкція
1
Одним з кращих засобів для гасіння вогню є чотирихлористий вуглець, тому ми виготовимо простий вогнегасник на його основі. Підготуйте всі інгредієнти. Алюмінієві галун і сернонатріевую сіль (її ще називають глауберової сіль) можна придбати в аптеке.Все компоненти майбутнього вогнегасника необхідно ретельно розмолоти, а потім не менш ретельно перемішати між собою. Після цього отриману суміш засипте в підготовлену картонну або скляну ємність і щільно запечатайте. Суміш повинна бути абсолютно сухою, не допускайте попадання вологи в ваш саморобний огнетушітель.В випадку загоряння вам необхідно буде кинути підготовлене засіб у вогонь, який буде збитий за кілька секунд. Такий порошковий вогнегасник може бути не менш ефективний, ніж заводський аналог. Він відмінно гасить навіть загоряння нафти, жиру, бензину, які не можна загасити водою.
2
Якщо ви не знайшли глауберової солі або алюмінієвих квасцов, можна зробити більш простий вогнегасник, в якому діючою речовиною стане вуглекислий газ.Подготовьте пластикову або скляну ємність з кришкою. Наповніть її оцтовою есенцією приблизно на третину. Розмістіть на горловину ємності товсту паперову серветку і трохи придавите її так, щоб в ній вийшло невелике заглиблення. Насипте в це поглиблення соду. За допомогою гумки або скотча закріпіть серветку на ємності. Слідкуйте, щоб оцет не замочивши серветку з содою. Щільно закрийте ємність з оцтом, серветкою і содою кришкой.В випадку загоряння з силою потрясите закриту ємність. Оцет і сода вступлять в реакцію, яка проходитиме з бурхливим виділенням вуглекислого газу. Відкрийте кришку і виплесніть вміст банки на вогонь. Вуглекислий газ тут же погасив його.
Відповідно до законодавства Російської Федерації всі будівлі, споруди та транспортні засоби повинні бути укомплектовані засобами пожежогасіння, і в першу чергу вогнегасниками. Щоб вибрати правильний вогнегасник, потрібно знати, які види вогнегасників бувають, і в яких випадках їх слід застосовувати.
Вогнегасник - це первинне засіб пожежогасіння. Типовий вогнегасник виглядає як балон червоного кольору з трубкою або соплом. При введенні вогнегасника в дію з його сопла під високим тиском викидається речовина, здатне загасити вогонь. Вогнегасники класифікуються за способом доставки до місця загоряння, типу вогнегасних речовин, принципом їх витіснення, рівню тиску витісняє газу і можливості відновлення технічного ресурсу.

За способом доставки до місця загоряння

За способом доставки до місця загоряння вогнегасники поділяються на переносні і пересувні. Переносні вогнегасники важать до 20 кг, вони можуть бути ручними, ранцевими і закидали. Ручні вогнегасники оператор тримає в руках, ранцеві носить за спиною, а закидаються закидає в зону горіння. Пересувні вогнегасники важать більше 20 кг, вони представляють собою візок або платформу на коліщатках, на якій встановлені ємності з вогнегасною речовиною.

За типом вогнегасних речовин

Вогнегасники можуть бути пінними, газовими або порошковими. Пінні вогнегасники заправлені повітрям (80-90%) і піною (10-20%), вони ефективні для гасіння пожеж класу А і В. В газових вогнегасниках знаходиться вуглекислота, яка підходить для гасіння пожеж класу А, В і Е. Порошкові вогнегасники заряджені вогнегасним порошком, який ефективний при гасінні пожеж класів від А до D.

За принципом витиснення вогнегасної речовини

За принципом витиснення вогнегасної речовини вогнегасники поділяються на закачні, з балоном стисненого або скрапленого газу, з газогенеруючих елементом, з термічним елементом і з ежектором. Найбільш поширеними є закачні вогнегасники, з яких вогнегасники речовини витісняються власними газами або випарами. Для контролю внутрішнього тиску закачного вогнегасник оснащується манометром, стрілка якого повинна знаходитися в зеленій зоні.

За рівнем тиску витісняє газу

За рівнем тиску витісняє газу вогнегасники поділяються на два види: з низьким тиском і високим тиском. В вогнегасниках першого типу при температурі навколишнього середовища 20 градусів Цельсія тиск становить до 2,5 МПа. В вогнегасниках другого типу при температурі навколишнього середовища 20 градусів Цельсія тиск становить від 2,5 МПа і вище.

По можливості відновлення технічного ресурсу

По можливості відновлення технічного ресурсу вогнегасники поділяються на одноразові і багаторазові. Одноразовий вогнегасник - це засіб пожежогасіння, яке не можна відремонтувати або відновити після використання. Життєвий цикл багаторазового вогнегасника можна продовжити за рахунок ремонту і заправки. Деталі одноразових вогнегасників (корпус, запірно-пусковий пристрій) найчастіше виготовляють із пластику, деталі багаторазових вогнегасників - з металу.