Як ламінувати документи.

Щоб зберегти свої документи в хорошому стані на довгі роки, ви можете їх ламінувати. Це процес склеювання плоского матеріалу разом зі спеціально зробленої для цих цілей прозорою плівкою. Ламінувати можна письма, посвідчення особи, фотографії, сертифікати і т.д. Це хороший спосіб захистити їх від бруду, пилу, сонця, вологи.
Інструкція
1
Для початку вам необхідно розібратися, можна ламінувати конкретний документ чи ні. У законодавстві прямої заборони про неможливість приймати такі документи немає. Однак не кожен нотаріус або чиновник прийме ламінований документ. Адже закон зобов'язує працювати з оригіналом документа, а під ламінатом неможливо встановити їх справжність. Також на такі документи неможливо поставити штампи та відмітки. Будьте готові до того, що вас попросять робити дублікат. Тільки вже не ламінований.
2
Визначтеся який ламінатор ви хочете придбати. Буває 2 види ламінаторів: пакетні і рулонні. Рулонні закочують аркуш паперу в пластикову плівку подається зверху і знизу з рулонів, потім ці листи нарізаються під необхідний розмір. А пакетний використовує спеціальний пластиковий пакет певного формату. Дуже важливо підібрати тип ламінування. Він буває двох типів: гарячий і холодний. Гарячий здійснюється шляхом нагрівання клейового шару, нанесеного на поліестеровую плівку, і притиску під тиском до паперу. А для холодного ламінування потрібно використовувати плівку з клейовим складом, який закріплюється при температурі нижче 75 градусів. Так що, якщо ламінований матеріал чутливий до нагрівання, то краще використовувати холодне ламінування. Плівку можете вибрати будь-яку. Існує п'ять її видів: матова, кольорова, глянцева, напів-матова і текстурована поверхня. Товщину плівки краще вибрати 80 мкм і 200 мкм.
3
Візьміть документ і помістіть всередину пристрою, де входить в зіткнення з плівковим клеєм. За допомогою нагріваються валів або великий нагрівальної пластини плівка повинна приклеїтися до вашого документа. При застиганні клею плівка утворює з документом єдине ціле, захищаючи його від зовнішніх впливів. Що додасть йому естетичний вигляд.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=c0V7xRrEeF4
Ламінування являє собою покриття документів прозорою полімерною плівкою. Ця процедура дозволяє продовжити термін служби документа і робить його використання більш зручним. Заламинировать документ можна не тільки в спеціалізованих фірмах і організаціях, але і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - праска;
  • - спеціальна плівка для ламінування;
  • - голка;
  • - м'яка ганчірка;
  • - картон;
  • - канцелярський ніж;
  • - підкладка або щільна тканина;
  • -лінійка.
Інструкція
1
Перед процедурою ламінування документа в домашніх умовах потрібно визначити необхідну товщину і формат плівки. Товщина може становити від 75 до 200 мікрон. Плівка для ламінування являє собою два напівпрозорих матових листа, з'єднаних по горизонталі або вертикалі, внутрішня частина яких промазана клеєм. Існує також рулонна плівка двох видів: поліестерова і поліпропіленова. Таку плівку потрібно самостійно вирізати, визначаючи попередньо необхідний розмір.
2
Щоб закріпити плівку на документі, потрібно нагріти клей за допомогою праски. Якщо плівка досить тонка, праска слід встановити на середню температуру, тому через занадто гарячої праски вона може зібратися в складки або роздутися, і на документі утворюються бульбашки. Температура праски прямо пропорційно залежить від товщини матеріалу: чим товще плівка, тим вище температура.
3
Документ поміщається в кишеню, утворений плівкою, і праскою розгладжується для усунення непотрібного повітря. При цьому та сторона плівки, яка покрита білим нальотом повинна стикатися з папером. Праскою потрібно обережно проводити за документом, починаючи з з'єднувального шва в і розгладжуючи плівку до країв. Так клей нагрівається і прикріплює плівку безпосередньо до документа. Після того, як документ охолоне, плівка твердне і процес ламінування завершується.
4
Якщо ж потрібно зменшити розміри документа або обрізати зайві шматки, можна скористатися канцелярським ножем і лінійкою. Поклавши документ на спеціальну підкладку, необхідно зрізати ножем, використовуючи лінійку, все зайве.
5
Якщо процедура ламінування проводиться вперше, а документ дуже важливий для власника, то не варто ризикувати і самостійно проробляти цю операцію, тому існує ризик зіпсувати документ. У цьому випадку потрібно звернутися в копіювальний центр, де досвідчені майстри зроблять це без ризику для документа.
Корисна порада
Якщо необхідно, щоб документ був досить твердий, а в наявності є тільки тонка плівка для ламінування, то можна використовувати простий картон. Його потрібно підкласти під документ і заламинировать разом з ним.