Як оцінити вартість марки.

Коли в руки людині, далекій від філателії, попадається старовинна марка, у нього мимоволі виникає думка про те, що цей клаптик паперу може представляти для когось велику цінність. Однак далеко не кожна, навіть сторічна марка, варто дійсно великих грошей.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб оцінити вартість значка поштової оплати - це звернутися до оцінювача. Зазвичай послуги такого фахівця платні і складають від 3 до 10% від каталожної вартості марок, яка рідко збігається з ринковою. Якщо ви хочете бути напевно упевненим, краще вдатися до цього способу. Але тільки якщо ви поспішаєте, і у вас немає часу зайнятися оцінкою самостійно. В іншому випадку, щоб якось зорієнтуватися у вартості марок, варто знати кілька основних критеріїв оцінки.
2
Уважно огляньте марку. На відміну від монет, колекційні марки мають якусь цінність тільки в разі їх ідеального стану, навіть якщо вік марки більше півтора століття. Іншими словами, якщо поштова марка пом'ята, на ній є плями, надломи, обірвані зубці, в переважній більшості випадків такі марки зовсім нічого не варті. Навіть якщо каталожна ціна марки буде, наприклад, 500 рублів, то коштувати вона буде не 5, і навіть не 1 рубль, а саме - нічого.
3
Якщо у вас є негашене поштова марка СРСР 60-80 рр. минулого сторіччя (немає штампів та інших ознак анулювання для повторного використання), а її стан дуже хороший, ціна такої марки зазвичай складає не більше 3-10 рублів. Блоки цього періоду будуть коштувати від 20 до 50 рублів і вище.
4
Ще один варіант визначити цінність поштової марки - знайти її в каталозі. Марки Російської імперії, Радянського Союзу та сучасної Росії описані в різних каталогах. Ви можете скористатися ними у великих громадських бібліотеках вашого міста.
5
Крім того, в інтернеті існують тематичні форуми, де вам зможуть допомогти зробити оцінку. Зареєструйтеся на одному з них (www.filatelist.ru, www.forum.philatelie.ru www.forumuuu.com тощо), відскануйте свої марки і викладіть їх на форумі з проханням допомогти в оцінці їх вартості.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=BVT-o7AFPj4