Як заборонити доступ до комп'ютера по мережі.

Досить часто у багатьох користувачів виникає необхідність налаштувати комп'ютер таким чином, щоб він не був видний в мережі. Зазвичай це роблять для підвищення ступеня безпеки даного ПК.
Інструкція
1
Якщо ваш комп'ютер входить до складу громадської чи робочої локальної мережі, то налаштуйте його параметри таким чином, щоб інші користувачі не могли отримувати доступ до його ресурсів. Зверніть увагу, що не рекомендують застосовувати цей метод в тих випадках, коли до комп'ютера підключено мережний принтер або МФУ. Для початку налаштуйте брандмауер Windows. Відкрийте меню «Пуск».
2
Перейдіть в панель управління комп'ютером. Відкрийте меню «Система і безпека» (Windows Seven). Тепер клацніть по пункту «Брандмауер Windows». У лівій колонці даного меню виберіть параметр «Включення або відключення брандмауера Windows».
3
Встановіть прапорці для напроти пункту «Увімкнути брандмауер» для всіх типів мереж. Це дуже важливий крок, але він не забезпечує повноцінного перекриття доступу до комп'ютера.
4
Тепер відкрийте меню «Центр управління мережами і загальним доступом». Воно розташоване в меню «Мережа та інтернет» панелі управління. Перейдіть до пункту «Змінити додаткові параметри спільного доступу". В даному меню встановіть прапорці навпроти наступних пунктів: «Відключити мережеве виявлення», «Відключити загальний доступ до файлів і принтерів», «Відключити загальний доступ», «Включити загальний доступ з парольного захистом».
5
Зверніть особливу увагу на останній пункт. При його активації, отримати доступ до вашого комп'ютера можна буде тільки в тому випадку, якщо ввести логін і пароль тій облікового запису, яка вже створена. Тобто якщо на ПК існує всього один обліковий запис, то ніхто інший не зможе підключитися до вашого комп'ютера. Якщо таких записів декілька, то видаліть зайві і невикористовувані облікові записи.
6
Після активації вищевказаних пунктів натисніть кнопку «Зберегти зміни». Спробуйте підключитися до вашого комп'ютера з іншого ПК, що входить до складу вашої локальної мережі, для перевірки стану захисту комп'ютера.
Захист персональної інформації, що зберігається на комп'ютері, повинна забезпечуватися максимально ефективно. Для запобігання небажаних підключень до ПК використовують як стандартні засоби операційних систем, так і додаткові додатки.
Вам знадобиться
  • Firewall.
Інструкція
1
Почніть з налаштування брандмауера Windows. Підключіть мережевий кабель до комп'ютера і дочекайтеся визначення нового з'єднання. При роботі з Windows Vista і Seven з'явиться нове меню, що пропонує вибрати тип мережі.
2
Вкажіть пункт «Громадська мережа». Це активує максимальний рівень захисту при роботі з локальними ресурсами. Тепер відкрийте меню «Система і безпека». Посилання на нього знаходиться в панелі управління.
3
Відкрийте пункт «Брандмауер Windows». Натисніть кнопку «Використовувати рекомендовані параметри» для активації і швидкого налаштування цієї служби. Закрийте робоче вікно.
4
Клацніть лівою кнопкою миші по іконці мережевого з'єднання, яка відображена в системному треї. Перейдіть по посиланню «Центр управління мережами і загальним доступом».
5
У лівій графі знайдіть пункт «Змінити додаткові параметри спільного доступу" та відкрийте його. Розгорніть параметри для мережі, в назві якої зазначено словосполучення «Поточний профіль».
6
Активуйте опцію «Відключити мережеве виявлення». Аналогічним чином відключіть загальний доступ до папок, файлів і периферійних пристроїв. Перегорніть сторінку вниз і встановіть галочку поруч з параметром «Включити загальний доступ з парольного захистом».
7
Натисніть кнопку «Зберегти зміни». Перезавантажте комп'ютер, щоб нові правила роботи в мережі вступили в силу.
8
Встановіть програму-фаерволл. Для даних цілей підійдуть безкоштовні програми, наприклад Comodo Firewall. Запустіть програму і відкрийте меню налаштувань.
9
Створіть нове правило для вхідних підключень. Задайте діапазон IP-адрес, які присвоєні комп'ютерам вашої локальної мережі. Активуйте функцію «Блокувати з'єднання». Варто відзначити, що якщо мережа складається з 2-5 комп'ютерів, розумніше вручну ввести кожен IP-адресу.