Як ловити на бомбарду. оснастка для Бомбардьє.

Бобмарду винайшли в Італії, де її називають Сбіруліно або бомбетта. Бомбарда являє собою риболовну оснастку, що нагадує поплавок з порожнистої антеною, який служить для закидання легких приманок на далекі відстані. Спочатку Сбіруліно призначалася для лову форелі, проте в нашій країні її «адаптували», щоб ловити рибу, що мешкає в наших водоймах, зокрема щуку.
Інструкція
1
Для лову щуки використовуйте повільно тонуть і плаваючі Бомбардьє. Вага поплавка слід підбирати виходячи з бажаної дальності закидання. Приміром, на польдерних каналах найкраще брати Бомбардьє вагою не більше 10 грамів, а якщо ви ловите на великій акваторії, доцільніше буде використовувати поплавці потяжелее - до 20 грамів.
2
Найчастіше бомбарду потрібно вести з повільною швидкістю, проте при високій активності щуки проводку бажано прискорити. У звичайних умовах оснастка за 2 секунди проходить 1 метр. Якщо ви спостерігаєте щуку, що йде в сторону Бомбардьє, щоб спровокувати рибу на клювання, сповільнюйте проводку і подергивайте мухою. Проводите оснастку нерезкими монотонними потяжками вудилища на 30-50 см, роблячи між ними секундну паузу.
3
Для лову щуки використовуйте звичайнісіньку муху, зроблену з люрексу або вовняних ниток. Їх можна купити в магазині або зв'язати самостійно з підручних матеріалів. Втрати приманок дуже рідкісні, оскільки перед мухою ставиться поводок з струни довжиною 8-10 см.
4
Під час лову не пропускайте місця, затягнуті ряскою. Їх зазвичай обходять стороною через те, що подати приманку рибі в таких місцях вкрай важко. Ви можете «затопити» муху за допомогою невеликого розміру дробинки. Затисніть її спереду, бомбарда буде при цьому ковзати зверху, по рясці, а муха пройде знизу. Якщо поплавець пірне під ряску, це означатиме клювання.
Зверніть увагу
Бомбардьє вагою в 15 грамів з штучної мушкою можна закинути на відстань до 65 метрів. Проводка з плаваючою Бомбардьє виходить повільною і при цьому навіть можна робити зупинки. Адже найчастіше ховається від сонця щука вистачає лише маленьку мушку, яка повільно пливе мімо.Благодаря обтічної формою, бомбарду можна використовувати для лову в водоростях і твані. Якщо додати до неї ще й «мушку-незацепляйки», вийде приманка, здатна пройти практично в будь-якому місці.