Як залучити клієнтів в ресторан.

В ресторанному бізнесі існує три рівні закладів: fast food, ресторани середнього і високого класу. Найпростіше і прибутковіше організувати роботу в середній ніші: не настільки високі вимоги відвідувачів до якості та асортименту страв і професіоналізму обслуговуючого персоналу. Основна боротьба серед рестораторів розгортається нема з конкурентами, а за залучення клієнтів. Методи при цьому використовуються найрізноманітніші - від зниження цін до хедхантинга.
Інструкція
1
Забезпечте наявність в меню широкого вибору смачних і цікавих страв. Приділяйте особливу увагу їх оформлення та подання. Більшість відвідувачів віддають перевагу не тим ресторанам, де краще кухня, а закладам, який вирізняється кращою атмосферою і рівнем сервісу. Швидке обслуговування, ввічливість обслуговуючого персоналу і затишна атмосфера в залі створять про ваш заклад найприємніше враження. Крім смачної їжі, забезпечте наявність культурно-розважальної програми. Це може бути караоке, жива музика, танцювальні шоу та багато іншого.
2
проанонсують день безкоштовного келиха вина або кухля пива. Ефективність цього методу короткострокова, але дає можливість залучити нових клієнтів, які, якщо пощастить, можуть стати постійними відвідувачами вашого закладу. Проводите різні акції та заходи за участю преси. Природно, щоб отримати висвітлення в ЗМІ, подія повинна бути значущим або оригінальним. Проведення спеціальних промоушн-акцій за участю знаменитостей потребують чималих грошових витрат.
3
Підтримуйте високий професійний рівень співробітників. Персонал також можна набрати за кордоном або переманити у конкурента. Але не всякий ресторатор середнього класу може собі дозволити скористатися хедхантингом: хороші фахівці, здатні одним своїм іменем залучити клієнтів, коштують недешево. В цьому випадку скористайтеся послугами консультантів. Шеф-кухар з іншої країни може привнести різноманітність і національний колорит в асортимент пропонованих вами блюд. Збільшити в два-три рази кількість відвідувачів у вихідні дні та канікули можна організовуючи свята і шоу, орієнтовані на дітей. Створення дитячої ігрової кімнати, де батьки можуть залишити дитину на деякий час, також позитивно позначиться на припливі клієнтів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VpPnoHLA5eM
Конкуренція між торговими точками, достаток товарних пропозицій і агресивна реклама накладають певні труднощі для керівників бізнесу. Залучення клієнтів стає ключовим завданням, коли йдеться про будь-діловому середовищі. Завоювання лояльності клієнтів в довгостроковому періоді безпосереднього пов'язано зі стабільністю бізнесу.
Вам знадобиться
  • - клієнтська база даних;
  • - маркетинговий бюджет.
Інструкція
1
Оцініть конкурентне середовище. Чітко визначте, що саме роблять продавці чи виробники аналогічних товарів або послуг. Відмітьте найбільш ефективні акції та рекламні кампанії, з якими ви зіткнулися останнім часом. Постарайтеся використовувати досвід інших для власної користі.
2
Розробіть стратегію залучення клієнтів, яка включатиме в себе як методи, що вимагають матеріальних ресурсів, так і не припускають фінансових витрат способи. Не проводьте необдуманих рекламних акцій яких необгрунтованих маркетингових ходів. Залучення клієнтів повинно бути системним і носити покроковий характер.
3
Створіть багатофункціональну клієнтську базу, в яку ви зможете занести максимальну кількість інформації. Якщо ви маєте систему дисконтних карт, видавайте їх тільки після заповнення невеликої анкети. Подібні відомості будуть найбільш цінними для вас, оскільки вони допоможуть проаналізувати ключові характеристики вашої цільової аудиторії. Наприклад, дати народження допоможуть вам заздалегідь привітати покупців, а вказану адресу допоможе провести акцію по стимулюванню збуту саме там, де проживає більшість клієнтів.
4
Практикуйте індивідуальний підхід до постійних клієнтів, особливо якщо ваш бізнес пов'язаний з послугами або передбачає особистий контакт. Запам'ятовуйте їх імена і подробиці життя, які вони самі розповідають вам. Якщо клієнт особливо важливий для вас, корисною може виявитися будь-яка дрібниця: кличка його собаки, марка машини, сорт улюбленої кави. Відвідувач завжди оцінить індивідуальну турботу, і при цьому ви можете бути впевнені, що він обов'язково порекомендує вас своїм знайомим.
5
Періодично влаштовуйте акції для залучення нових клієнтів. Пропонуйте подарунки за покупки, знижки в честь першої угоди, запустіть акцію «Знайомство», вибравши найбільш привабливі умови.