Як прочистити батарею. Як чистити чавунні батареї.

Ви давно зустрічаєтеся з тим, що в зимовий період навіть при високій якості опалення прогрівається лише стояк, а самі батареї при цьому залишаються холодними? Рекомендації, як прочистити батарею, допоможуть повернути тепло в ваше житлове приміщення - приватний будинок або звичайну квартиру.
Інструкція
1
Втомилися жити в холоді і все одно оплачувати послуги централізованого опалення в повному масштабі або витрачатися на обслуговування газового котла та індивідуальної опалювальної системи, а радіатори при цьому залишаються холодними? Вам необхідно, в першу чергу, прочистити батареї, для чого не обов'язково вдаватися до послуг професійного сантехніка, збільшуючи при цьому навантаження на сімейний бюджет.
2
Єдина умова - стояки повинні бути чистими, не засміченими, інакше промивка та продувка чавунних батарей не дасть позитивного результату. Вирішуючи, як прочистити чавунну батарею самостійно, дотримуйтеся наступних рекомендацій. По-перше, виробляєте дану процедуру ще до настання опалювального періоду, коли в стояках немає води, бажано перед самим початком подачі централізованого опалення в багатоквартирні будинки, коли співробітники комунальних служб вже виконали продувку стояків.
3
По-друге, поради, як прочистити батарею, безпосередньо пов'язані з типом ваших радіаторів та їх комплектацією. Якщо на ваших опалювальних приладах встановлені окремі крани на вихід і вхід, просто перекрийте їх, навіть якщо в стояках могла залишитися вода, а потім спокійно відкрутіть сам радіатор. Далі батарею потрібно розділити на секції, щоб добре прочистити кожну з них, щоб це зробити, потрібно нехитрі інструменти, які є в арсеналі у кожного чоловіка, незамінний і гайковий ключ.
4
Наступний крок досить простий - необхідно лише перетягнути всі секції чавунної батареї в ванну, і промити кожну окремо під достатнім напором води. Далі вам залишиться просушити опалювальні прилад, потім зібрати радіатор, встановити його на колишнє місце, ретельно обробити всі стики для уникнення протікання вже під час початку опалювального сезону. Потім відкрийте крани, повернувши їх в попереднє положення, щоб в радіатор могла вільно надходити гаряча вода при централізованому опаленні.
5
В складному випадку, якщо чавунні радіатори неможливо прочистити за допомогою промивання, купімте спеціальний пневматичний пістолет, призначений для самостійної очищення не тільки труб, але і батарей. Такий прилад дуже простий у застосуванні, розрахований на обивателів, призначений для здійснення швидкої точкової очищення радіаторів, з його допомогою ви зможете видалити будь засмічення в каналізації і водопроводі.
Іноді доводиться стикатися з ситуацією, коли в період опалювального сезону верхня частина батареї тепла, а нижня - холодна. Це вірна ознака того, що батарея забита накипом, її необхідно чистити.
Вам знадобиться
  • - апарат для прочищення опалювальних систем;
  • - зварювальний апарат;
  • - розчин для розм'якшення накипу;
  • - стандартний слюсарний інструмент.
Інструкція
1
Акуратно зніміть батарею за допомогою слюсарного інструменту. Як правило, батареї опалення кріпляться на двох Г-подібних власниках (батареї старого зразка) або спеціальному пазів кріпленні (нові).
2
Обробіть внутрішню поверхню батареї спеціальним хімічним розчином, размягчающім накип та інші відкладення.
3
Проведіть гидродинамическую промивку батареї. Для цього використовуйте спеціальний апарат для промивання опалювальних систем. Введіть пістолет з насадкою всередину радіатора і включіть апарат. Високонапірні і тонкі струменя води зруйнують всі утворення, видалять накип, іржу, жир, хімікати та інші технологічні та природні відкладення.
4
Встановіть батарею на своє місце за допомогою зварювального апарату і слюсарного інструменту.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що промивка батареї в одній квартирі малоефективна. Накип та бруд все одно будуть заноситися циркулюючим потоком води. Хороший результат буде отриманий при прочищенні опалювальної системи в усьому будинку або під'їзді. Крім цього, у жодному разі не проводите промивку батарей в опалювальний сезон. Це можна зробити тільки в період з 15 квітня по 15 жовтня, звернувшись за допомогою до досвідчених фахівців, які мають всі відповідні допуски до таких видів робіт і оснащеним спеціальним технічним обладнанням. Радіатори, виготовлені з алюмінію, не можна промивати кислотними та лужними розчинами. Ці речовини можуть порушити цілісність батареї, і вона прийде в непридатність.
Корисна порада
Рекомендується здійснювати очищення батарей опалення від накипу і сміття хоча б один раз в три роки. Це буде набагато дешевше і менше занадто порівняно з заміною та ремонтом старих труб. Адже відомо, що витрати з очищення опалювальної системи окупаються протягом двох-трьох місяців, а товщина шару накипу в 1 мм створює такий же теплоізоляційний ефект, що і шар теплоізолюючою вати.