Як малювати гусака.

Навіть така звична нашому оку птах як гусак може стати цікавим об'єктом для малювання. Окрасою його пір'я дозволить зробити виразне з точки зору графіки зображення.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - ластик;
  • - туш;
  • - перо;
  • - кисть.
Інструкція
1
Розташуйте аркуш паперу для акварелі горизонтально. Вибирайте папір не надто фактурну, майже гладку, але при цьому щільну.
2
Намітьте кордону простору, який займатиме об'єкт на аркуші. Можна зробити приблизний олівцем контур. Залишіть як над головою гусака, з боків і внизу аркуша.
3
Розрахуйте пропорційне співвідношення частин тіла птаха. Для цього в якості одиниці вимірювання можна взяти довжину від верхівки до основи його шиї. Прикладіть олівець до фотографії або, якщо ви малюєте з натури, витягніть руку з олівцем вперед, «наклавши» його на об'єкт перед собою. Зафіксуйте на олівці довжину, яку займають голова і шия, а потім виміряйте, скільки разів це відстань укладається в інших частинах тіла птаха.
4
Намалюйте овальне тулуб гусака, його довжина буде в два рази більше обраної одиниці виміру. Ширина цього овалу практично дорівнює (злегка перевищує) віддалі від верхівки до тулуба. Намалюйте ноги гусака - вони складають половину цієї відстані. Якщо збільшити довжину лап в півтора рази, ви отримаєте ширину голови гусака від кінчика дзьоба до потилиці.
5
Тонкими лініями позначте кордон шкірястої частини дзьоба і намалюйте в верхній частині голови очей птиці. Уточніть форму тулуба, шиї і ніг і зітріть всі допоміжні лінії побудови.
6
Раскрасьте гусака тушшю. Малюнок буде добре виглядати і в чорно-білому, і в кольоровому варіанті. Візьміть чорну і коричневу туш для оперення і червону з помаранчевою для лап і дзьоба.
7
Тонким пензликом зафарбуйте дзьоб. Нанесіть основний помаранчевий колір і, поки він не висох, трохи рожевого на кінчик - відтінки повинні змішатися. Зверніть увагу, що у підстави дзьоба помаранчевий більш насичений.
8
Рожевим цвітом залийте лапи гусака. В затінених місцях додайте трохи блакитний акварелі або розведеної туші.
9
Тонкий шар сіро-коричневого відтінку накладіть на голову гусака і на його живіт. Далі пером і тонким пензлем детально прорисуйте його оперення. Фарбуйте кожне перо окремо. Залишайте незаповненою кольором облямівку пера, що залишився простір заливайте темно-коричневим і відразу ж наносите по центру смужку чорного. У верхній частині пера розмивайте барвистий шар, щоб залишився приглушений сірий колір. Наближаючись до самої освітленій частині тулуба гусака (спині), знижуйте насиченість чорного і використовуйте більше коричневого.