Як видалити плитковий клей. Як зняти клей з плитки.

При виконанні ремонтних робіт одна з найбільших проблем, як правило, виникає при видаленні старого покриття або матеріалу. Так трапляється і зі старим плитковим клеєм. У деяких випадках його необхідно видалити з самою плитки (наприклад, при її переклеюванні); в інших - відчистити від клею потрібно поверхня-підставу.
Вам знадобиться
  • Оцет;
  • спеціальні будівельні засоби;
  • тепла вода;
  • губка;
  • шпатель;
  • терка будівельна
Інструкція
1
Якщо ви хочете видалити плитковий клей з кахлю, то робити це рекомендують у два етапи. Перший - суха очистка. Справляєте її за допомогою спеціальної будівельної терки. В момент виконання робіт тримайте інструмент під прямим кутом до власне поверхні плитки. Водите теркою по діагоналі, щоб не здерти покриття у швах між кахлями. Не забувайте, що відчищати плитковий клей необхідно відразу ж, поки він ще не встиг висохнути і затвердіти.
2
Після сухої чистки дайте час клею підсохнути, після чого приступайте до другого етапу. Тепер видаляйте залишки клею за допомогою теплої води і губки. Акуратно змочуйте поверхню і круговими рухами протирайте. Так, поступово ви позбудетеся від усіх недосконалостей.
3
Якщо ж ви забарилися і відразу ж не прибрали клей з поверхні, в результаті чого він затвердів, то скористайтеся спеціальними засобами. Такими, як наприклад, будівельні концентровані рідини або порошки, призначені спеціально для таких робіт. Розведіть їх по інструкції, зазначеної на упаковці, а потім нанесіть на забрудненні і обережно видаліть надлишки будівельного матеріалу.
4
Можна спробувати видалити клей і просто механічно - за допомогою шпателя. Однак робити це необхідно дуже обережно. Інакше можна просто зіпсувати поверхню кахлю.
5
Можна прибрати клей з поверхні плитки і за допомогою звичайного оцту. Прати потрібно дуже акуратно, сильно не тріть, інакше подряпаєте плитку, і ремонт доведеться переробляти заново.
6
Якщо ж залишки клею ви помітили на стіні, після того як зняли старий кахель, то постарайтеся їх відчистити за допомогою засобів для змивання бетону. Здирати з допомогою інструментів марно - можете зіпсувати поверхню, організувавши на ній тріщини і відколи. Якщо ж використовувати спеціальну рідину, видалення залишків клею буде рівномірним і пройде набагато м'якше.