Як зміцнити стілець.

Яким б не був міцним стілець, але все ж він не вічний. Дерев'яний стілець складається з деталей, які з'єднуються клеєм. Стики таких стільців з часом починають розклеюватися, і вони починають хитатися. Як зміцнити стілець, поки він зовсім не зламався?
Вам знадобиться
  • - клей для дерева;
  • - гумовий молоток;
  • - брусок, молоток;
  • - шило;
  • - ніж;
  • - наждачний папір;
  • - сірники;
  • - мокра тканину.
Інструкція
1
Уважно огляньте стілець, приступаючи до роботи по його зміцненню. Якщо поперечини виходять з пазів або хитаються, вам доведеться розібрати стілець повністю.
2
Якщо необхідно, то зніміть зі стільця сидіння. У старих стільцях часто застосовувалося пазове кріплення сидінь, тому для зняття сидіння поверніть деталь для повного виходу з паза.
3
Розберіть стілець на окремі деталі і в певному порядку складіть їх. Це допоможе вам уникнути помилок при складанні стільця.
4
За допомогою шила очистіть пази від колишнього клею. Ножем і наждачним папером зніміть залишки старого клею зі штирів на перекладинах.
5
Нанесіть клей на штирі перекладин і в пази. Наносити клей необхідно товстим шаром, щоб він заповнив всі порожнечі для хорошого зчеплення поверхонь деталей.
6
В широкі отвори пазів вставте невелику кількість сірників або трісок, які попередньо змастіть клеєм. Розподіляйте клей дерев'яною паличкою або за допомогою шила.
7
Вставте в пази поперечини. За допомогою дерев'яного бруска забийте молотком поперечину. Намагайтеся забивати таким чином, щоб у з'єднанні перекладин не було щілин.
8
Приберіть за допомогою ножа товстий шар клею. Залишки клею зітріть мокрою ганчіркою. Клей необхідно прибирати через 2 хвилини, інакше він може засохнути і залишитися на стільці.
9
Вставте перекладини в пази з іншого боку таким же способом. При цьому забивайте їх вже з зовнішнього боку.
10
Щоб не зіпсувати зовнішню поверхню ніжок використовуйте гумовий молоток. При відсутності гумового молотка, скористайтеся бруском і звичайним молотком.
11
Залиште стілець на добу для повного просихання. Для більш міцного зміцнення стільця штирі в пазах додатково зафіксуйте цвяхами.
12
Після того як стілець остаточно просохне, поставте сидіння на місце. Ваш стілець укріплений.
Корисна порада
Зміцнювати стільці краще в зимовий час в опалювальному і сухому приміщенні, так як деревина в цей час найбільш суха. Укріплення деталі стільця влітку, через кілька місяців висохнуть і знову ослабнуть.