Як заклеїти тент. термопластический клей для тенту автомобіля.

Як заклеїти тент на автомобілі з тентованим кузовом? Для цього потрібно підібрати необхідні матеріали, спеціальний тент і різні необхідні інструменти, а потім точно дотримуватися обраної техніки склейки, щоб латка на тенті трималася як можна довше.
Інструкція
1
Вирішуючи, як заклеїти тент на автомобілі з тентованим кузовом, спочатку потрібно придбати спеціальний клей, будівельний фен і зручний валик. Якщо діри суттєві, обов'язково підготуйте шило, товсту голку, міцну нитку, або волосінь - такий тент перед нанесенням латки краще попередньо зашейте для забезпечення великої щільності і надійності, так як в даному випадку краю вже не розійдуться по сторонам.
2
В даний час питання, ніж заклеїти тент, досить поширені, але вибір спеціальний клеять коштів досить великий. Залежно від розміру дір на тенті купите звичайний байдарковий клей, засіб, призначений для заклеювання пошкоджених гумових човнів, або вибирайте один з трьох найбільш використовуються сучасних клеїв - «Десмокол», «Карма» або «Вінстік».
3
Вивчаючи різні способи заклеювання тенту, дотримуйтеся наступних рекомендацій. По-перше, при великому розмірі діри спочатку міцно зшийте порвані краю. Потім підготуйте матеріал для латки, протріть ацетоном його внутрішню поверхню, а також тентовану тканину навколо діри для їх знежирення і можливості найбільш щільного схоплювання. По-друге, правильно нанесіть клей і на латку, і на порваний тент, а потім акуратно приклейте саму латочку, розтягуючи при цьому поверхня самої тканини, щоб на ній не залишилося складок.
4
Потім витримаєте хоча б десять хвилин, щоб тканина встигла скріпитися, і прогрійте її гарячим повітрям з будівельного фена і одночасно пройдіться по латці валиком. Пам'ятайте, що для активації будь-якого термопластичного клею і його подальшої і його подальшої пластификации прогрів просто необхідний, а без нього отримати гарантований контакт в зоні шва без мікрозазори попросту неможливо. Дорогі імпортні термопластичні клеї у виняткових випадках ви можете використовувати і без попереднього прогріву, але виключно в разі зовсім невеликих дірок.
5
Свежесклеенний шов на поверхні тенту, особливо якщо ви користувалися російськими клеять засобами не можна перевантажувати, поки латка не схопиться повністю, його не рекомендується і згинати. Щоб латка трималася досить довго, краще почекайте не менше доби, давши відреставрованому тенту повністю висохнути, вживаному клею - схопитися намертво, дотримуючись вимог термостойкости. Результат вийде найбільш стабільним, якщо ви перед початком робіт додасте в використовуваний клей затверджувач.
Часом трапляється так, що навіть самі надійні і довговічні речі не витримують навантаження. Найчастіше тенту потрібно оперативний ремонт після того, як він побуває в складних погодних умовах або при порушенні цілісності гострими предметами.
Вам знадобиться
  • - латочка з ідентичною тенту тканини;
  • - водовідштовхувальний склад;
  • - товсті міцні нитки;
  • - голка з широким вушком;
  • - клей;
  • - термоклей.
Інструкція
1
Відчистите від забруднень і розгладьте пошкоджену ділянку тканини тенту.
2
Підберіть і виріжте полотно латочки з тканини, максимально близькою за властивостями та складом до матеріалу тенту, а так же, відповідної за кольором.
3
Обробіть тканину заплатки водовідштовхувальним складом.
4
Накладіть полотно поверх пошкодженої ділянки тенту, посильніше притисніть.
5
Всуньте нитку в голку і зробіть шов по всьому периметру полотна заплатки.
6
Добийтеся повної герметичності тенту за допомогою клею. Спеціальний і дуже надійний клей для заплатки тенту можна виготовити своїми руками. Для цього візьміть плівку триплекс і наріжте її маленькими шматочками, потім розчиніть її в розчиннику №647 за допомогою водяної бані. Після розчинення плівки додавайте розчинник доти, поки клей не загусне. Остудіть розчин і наносите його на латочку для тенту за допомогою пензля. Для забезпечення повної водонепроникності, повторіть процедуру кілька разів з проміжками в сім хвилин. З одного квадратного метра плівки вийде близько 300 грамів клею.
7
При утворенні невеликої діри, скористайтеся термоклеем. Уважно прочитайте інструкцію з його використання, нагрійте до необхідної температури і обробіть пошкоджене отвір з внутрішнього і зовнішнього боку тенту.
8
В тому випадку, коли тент порвався по шву, зашейте його за допомогою міцної товстої нитки і голки з широким вушком. Шов, як і в попередніх випадках, промажьте клеєм, приготовленим своїми руками або термоклеем.
Зверніть увагу
Для ремонту тентів абсолютно невідповідним матеріалом є скотч. Чи не вдавайтеся до його використання, так як в місцях згинів і складках тканини він не триматиметься і пошкодження може знову відкритися в самий невідповідний момент.
Корисна порада
Використовуйте як заплатки тільки ті типи тканин, кромка яких не січеться і не покривається бахромою, інакше ваша латочка швидко прийде в непридатність. Ідеальними вважаються каландровані матерії.