Як набирати з кромок петель.

Крайколичкувальні петлі - це перша і остання петлі пров'язуємо ряду. Часто для того, щоб почати в'язати наступну деталь, необхідно набрати новий ряд з кромок петель.
Інструкція
1
Перш, ніж починати в'язати деталь, з краю которй вам потрібно буде вив'язувати новий ряд, визначитеся, яку кромку зробити. Від цього буде залежати те, як саме ви будете вив'язувати з кромки, і тут підійде один з двох способів її виконання: цепочкообразно кромка або вузликова кромка. Для того, щоб зробити цепочкообразно крайку, першу петлю ряду знімайте, що не пров'язуючи, а останню петлю кожного ряду робіть виворітного. Щоб вийшла узелковая кромка, кожну першу петлю також просто перекидаєте з однієї спиці на іншу, а останню пров'язуйте лицьовій.
2
Порахуйте кількість кромок петель і кількість петель, яке необхідно набрати для нової деталі. Вирахуйте, скільки петель доведеться додати і з якою частотою потрібно це робити.
3
Якщо ви використовували у своєму виробі узелковую крайку, то просто вставте спицю в отримані по краю деталі горбки і продовжуйте в'язати. Щоб додати відсутні петлі в наступному ряду зробіть потрібну кількість накидов з необхідною частотою.
4
Якщо ж ви зробили цепочкообразно крайку, то вам буде трохи складніше. Щоб вив'язати ряд, протикайте полотно під кожною з кромок петель і витягайте нитка з виворітного боку на лицьову. При цьому якщо ви вив'язувати одну петлю, то кромочную підчіплює під обидві дольки. Якщо ж вам потрібно вив'язати з однієї кромочної дві петлі, то кожну з них зачіпається за одну з часточок кромочної.
5
Якщо ж деталь вже пов'язана і переробити кромку не представляється можливим, скористайтеся ще одним способом. Зробіть по краю деталі тамбурних шов гачком, а потім, витягаючи петлі одну за одною, надіньте їх на спицю. Тамбурних шов являє собою ланцюжок з повітряних петель, закріплених на полотні. В принципі, такий шов можна виконати і за допомогою товстої голки з широким вушком.