Як вибрати автомат захисту.

Електропроводку будинку або квартири необхідно в обов'язковому порядку обладнати автоматами захисту. Ці прилади запобіжать загоряння проводки як при короткому замиканні, так і при перевантаженні.
Інструкція
1
Визначте сумарний струм, який споживають всі електроприлади в вашій оселі (без урахування розташованих на стелі люстр). Для цього спочатку складіть їх потужності, при необхідності переведіть суму в вати, а потім поділіть результат на напругу мережі, виражене в вольтах. Результат вийде в амперах. На такий струм і виберіть автомати.
2
Дізнайтеся у електрика, на яку максимальну силу струму розрахована ваша проводка. Якщо виявиться, що вона розрахована на менший струм, ніж той, що споживають всі ваші електроприлади одночасно, відповідно зменшіть і струм, на який розраховані автомати. Ніколи не включайте в мережу одночасно прилади, що споживають більший сумарний струм.
3
Пам'ятайте, що якщо з'єднання між проводами і клемами в розетках ослаблені, ваша проводка здатна витримати без нагріву значно менший струм, ніж той, на який вона розрахована. При знеструмленої проводці підтягніть клеми у всіх розетках. Чи не перетягуйте гвинти, щоб не зламати розетки. Якщо ви не впевнені у своїх силах, довірте цю операцію електрику.
4
Окремо розрахуйте сумарний струм, споживаний люстрами, розташованими на стелі, тим же способом, що і для решти електроприладів. Приймайте в розрахунок максимально допустиму потужність лампочок, зазначену в паспортах люстр, навіть якщо насправді вкручені лампочки меншої потужності. Пам'ятайте, що максимальна потужність зазначена на патроні, є допустимою тільки для патрона, оскільки розрахована без урахування властивостей абажура. Тому за відповідними даними звертайтеся тільки до документації на самі люстри.
5
Вибравши номінальний струм автоматів, придбайте їх. Установку їх довірте електрику навіть у тому випадку, якщо ви самі добре розбираєтеся в цій галузі. Пов'язано це з тим, що знеструмити проводку до місця підключення автоматів можуть тільки співробітники ЖЕКу.
6
Запам'ятайте принцип дії автоматичних вимикачів. Якщо струм через автомат лише ненабагато перевищить номінальний, захист спрацює не відразу, а лише після прогрівання біметалічного елемента. При короткому замиканні автомат спрацює відразу. Ніколи не перевіряйте ні те, ні інше спеціально.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=m7l8YvpjYJo