Клопи: Як позбутися від паразитів.

Побутові або постільні клопи, які живуть близько двох років, ховаються в недоступних для світла і чистого повітря місцях: за шпалерами, килимами, плінтусами, в тріщинах стін, щілинах меблів, оббивці дверей. Підганяли голодом, вони можуть переходити по зовнішніх стінах будівель, вентиляційних каналах, сходових кліток та телефонних дротах. Позбутися від них непросто. Клопи не гинуть навіть в нежитловий квартирі: вони впадають в заціпеніння і можуть прожити ще 1,5 року.
Інструкція
1
Клопи часто з'являються в квартирі разом зі старими меблями, картинами та книжками. Купуючи подібні речі, ретельно оглядайте їх поверхню. Наявність чорних крапок і порожніх ліночних шкурок буде підтвердженням наявності клопів. Для знищення клопів, які облюбували полки, книги та стільці, винесіть їх на 2 години на вулицю при температурі нижче -18 градусів. При температурі вище +45 градусів комахи загинуть через 45 хвилин. Обробіть місця укриття клопів кіпятком.Прі перших ознаках появи в квартирі клопів обробіть всі можливі місця їх скупчення оцтовою есенцією. Крім оцту, комах також відлякує запах полину. Переклеюючи шпалери, додайте у відро клею 20-40 грам хлорофосу.
2
Обробіть місця скупчення клопів інсектицидними препаратами («ТХМФ-3», «Ріапан», «Неофос-2», «Карбозоль», «Прима-71», «Фосфолан») Наносьте розчини за допомогою пульверизатора або кисті, обробляючи дерев'яні нефарбовані частини меблів, ділянки під плінтусами і під шпалерами. Обробку проводите при відкритих кватирках, потім ретельно провітріть приміщення. Ніс і рот закрийте марлевою пов'язкою. При виявленні через тиждень комах, проведіть обробку повторно. Подушки, ковдри, матраци і килими викиньте або здайте в чистку. Постільна білизна виперіть і ретельно пропрасуйте праскою.
3
Розчиніть 5 грам нафталіну в 100 мілілітрах гасу, додайте до розчину 50 мілілітрів крезола. Отриманою сумішшю обробіть місця проживання клопів. Повторюйте обробку щомісяця до повного їх винищення. Ефективним у боротьбі з клопами буде також розчин 30 грам зеленого мила, змішаного з 100 мілілітрами води, 15 мілілітрами гасу і 10 мілілітрами скіпідара.Растворіте 20 грам нафталіну в суміші 100 мілілітрів гасу і 100 мілілітрів скипидару. Обробіть місця скупчення комах сумішшю з 40 мілілітрів скипидару, 20 грам карболової кислоти і 100 мілілітрів скіпідара.Растворіте 5 грам нафталіну в 150 мілілітрах денатурату. Цю суміш, що не залишає плям на оббивці, зручно використовувати для обробки м'яких меблів.
Зверніть увагу
Щоб попередити появу клопів, дотримуйтесь елементарних гігієнічних норм, підтримуйте порядок в квартирі, своєчасно проводите ремонт. Оглядайте місця можливого перебування комах, при переїзді перевіряйте меблі, в разі необхідності проводите обробку.