Як визначити силу удару.

Часто трапляється так, що потрібно виміряти силу удару спортсмена на тренуваннях для встановлення якихось рекордів або просто для звіту тренеру. Існує три методи визначення цієї величини.
Вам знадобиться
  • - Мішень;
  • - акселерометр.
Інструкція
1
Використовуйте закон збереження потенційної і кінетичної енергії. Він нам знадобиться для вимірювання сили удару по мішені. Спочатку закріпіть на будь підвісі мішень з масою «m». Проведіть удар і заміряйте величину її відхилення «h». Це можна зробити за допомогою насічок на брусі, на який кріпитися макивара. Сила удару буде дорівнює значенню формули «mgh», де g - прискорення вільного падіння. Даним методом ви може заміряти енергію удару досить точно. Також цей спосіб дуже дієвий для установки для встановлення всіляких рекордів. І там, як правило, макивара має електронний датчик, що дає ще більшу точність.
2
Застосуйте пристрій з ефектом Доплера. У цьому випадку мішень кріпитися так же, як і в попередньому кроці. Сила удару тут буде дорівнювати швидкості мішені, яка поширює ультразвук. При грамотно обраному підході калібрування не потрібно.
3
Виміряйте енергію (силу) удару за допомогою прецизійних тривісних або двохосьових інтегральних акселерометрів. Результати будуть в цьому випадку досить точними. Головне достоїнство даного методу полягає в тому, що ви можете наносити удари в абсолютно будь-якому напрямку, за винятком ударів зверху. Хоча можна просто поміняти конструкцію і виміряти силу і таких ударів теж.
4
Використовуйте в якості вимірювача сили удару інтегральні акселерометри з цифровим виходом. Їх перевага в тому, що вони більш чутливі і вам вже не знадобиться додаткове калібрування. Якщо у акселометр аналоговий вихід, то вам потрібно включити ще величину прискорення вільного падіння «g» для більш точних даних сили удару. Пропонований метод вимірювання вирішує завдання достовірності про енергію удару спортсмена. Все це може допомогти в оцінці фізичної готовності атлета на даний момент.
Сила удару, як і будь-яка інша величина, підкоряється фізичним законам і залежить від декількох складових. Ознайомтеся з методикою її визначення, затребуваною початківцями спортсменами або просто допитливими людьми.
Вам знадобиться
  • - мішень;
  • - динамометр (кік-тестер);
  • - електронний таймер;
  • - каучуковий м'яч;
  • - рулетка;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Скористайтеся мішенню і визначте силу вашого удару по ній, грунтуючись на законі збереження потенційної і кінетичної енергії. Зафіксуйте на надійному підвісі маківару, позначивши її масу «m». Нанесіть удар по тренажеру і заміряйте величину його відхилення «h», знайшовши значення за допомогою відміток на брусі до якого кріпиться мішень.
2
Встановіть силу вашого удару «F» за формулою F = mgh, прийнявши за «g» - прискорення вільного падіння. Пам'ятайте, що подібний метод визначає енергію удару з достатньою точністю і є дієвим інструментом для встановлення всіляких рекордів.
3
Застосуйте альтернативний варіант знаходження сили удару, скориставшись спеціальним динамометром, який називається кік-тестером. Прилад вимірює максимальну силу впливу на предмет за короткий часовий відрізок. Зафіксуйте датчик на звичайній стіні або іншої твердої поверхні.
4
Проведіть удар і дізнайтеся його силу, отримавши шукану інформацію на табло кік-тестера. Більшість приладів видають результат в кілограмах. Якщо вам необхідно перевести його в ньютони, помножте число на 9,81.
5
Вимірюючи силу пружного удару, візьміть електронний таймер і прикріпіть його датчик до місця майбутнього контакту двох тіл. Зменшуючи вплив сторонніх сил і розсіювання енергії на нагрівання, використовуйте каучуковий м'яч. Підніміть його на визначену в метрах висоту і, не докладаючи зусиль, скиньте на датчик.
6
На екрані приладу висвітиться час зіткнення. Знаходячи швидкість падіння, помножте висоту на 19,62 і, з отриманого результату, вийміть квадратний корінь. Визначте в кілограмах вага м'яча. Отримане число помножте на швидкість і розділіть на час, вказаний на таймері в секундах. Перемноживши результат на 2, ви обчисліть шукану силу удару в ньютонах.