Як навчитися рахувати відсотки. Як навчитися розбиратися в процентах.

Поняття «відсотки» (позначає «сота частка») широко поширилося в науці, техніці та побуті. Особливо часто цей термін зустрічається в економіці, особливо в статистиці та бухгалтерії. У відсотках вважають і податки з заробітної плати та премії. Не навчившись правильно рахувати відсотки, не варто йти в банк за кредитом. Навіть знижки в магазині неможливо розрахувати, не розібравшись в процентах. Особливо важливо навчитися рахувати відсотки тому, хто веде власний бізнес.
Вам знадобиться
  • калькулятор
Інструкція
1
Щоб навчитися рахувати відсотки, запам'ятайте, що один відсоток (%) - це одна сота частка чогось. В абсолютній більшості випадків кількість відсотків не перевищує сотні. Однак, число відсотків може виявитися і більше ста - такий результат не Завжди вказує на помилку, а всього лише є приводом перевірити ще раз правильність обчислень.
2
Якщо задана величина (кількість) чогось цілого (Ц) і величина (кількість) частини цього цілого (Ч), то для відповіді на питання: «скільки відсотків становить Ч від Ц», розділіть Ч на Ц і помножте на 100.Ч/Ц * 100ПрімерОклад співробітника - 30 000 рублів. Йому видали премію - 3000 рублей.Вопрос: скільки відсотків склала премія від окладу? Рішення: 3000/30000 * 100 = 10 (%). Відсотки - безрозмірна величина. Тому, важливо, щоб при розрахунках всі величини мали однакову розмірність (точніше, щоб у підсумку всі одиниці виміру скоротилися). Так, наприклад, якщо в попередньому прикладі премія була видана в доларах, то їх необхідно було б спочатку перевести в рублі.
3
Якщо задана величина (кількість) чогось цілого (Ц) і кількість відсотків (К), то для відповіді на питання: «скільки буде К відсотків від Ц», розділіть Ц на 100 і помножте на К.Ц/100 * КПрімерНапряженіе в мережі - 220 Вольт. Максимальне відхилення від номінального значення напруги складає 5% .Питання: на скільки вольт може змінитися напруга в мережі? Рішення: 220/100 * 5 = 11 (Вольт)
4
Якщо задана величина (кількість) чогось цілого (Ц) і кількість відсотків (К), на яке величина Ц збільшилася (зменшилася), то для відповіді на питання: «чому стала дорівнює нова величина Ц», додайте (або відніміть, якщо Ц зменшилася) до Ц її соту частину, помножену на К.Ц + Ц/100 * К (Ц-Ц/100 * К) ПрімерФермер взяв у банку кредит на один рік - 100000 рублів. Відсоткова ставка - 20% годових.Вопрос: яку суму доведеться віддавати фермеру, якщо погашення кредиту відбувається через рік одноразовим платежем? Рішення: 100000 + 100000/100 * 20 = 120000 (рублів).