Як продзвонити кабель.

Операція з визначення цілісності жил кабелю називається прозвонкой. Здійснюють її, використовуючи як комбіновані, так і спеціалізовані прилади. Особливо зручні серед них такі, які мають звукову індикацію.
Інструкція
1
Щоб здійснювати прозвонку проводів, використовуйте будь тестер. Неважливо, чи є він цифровим або аналоговим, але бажано, щоб в ньому був режим звукової індикації. Це дозволить вам працювати, не відволікаючись на спостереження зміни положення стрілки або показань дисплея.
2
Яким би не був прилад, переведіть його в режим вимірювання опору на самому грубому межі. У цифрового приладу саме він відповідає режиму, в якому працює звукова індикація. Зазвичай звук з'являється при зниженні опору до певного порогу, який вказаний в інструкції до апарату.
3
Якщо у вас немає приладу з цифровою індикацією, або вона настільки доріг, що користуєтеся ви їм лише у виняткових випадках, щоб не зіпсувати, зберіть звуковий пробник. Існує значна кількість схем таких пробників - ви беріть з них ту, для виготовлення якої у вас є деталі.
4
Зручною може виявитися і світлова індикація. На відміну від показань стрілочного або цифрового індикатора, яскраве світло можна помітити і без прямого погляду на прилад, тому світловий пробник майже настільки ж зручний, як і звуковий. Розберіть будь-який малопотужний світлодіодний кишеньковий ліхтар і підключіть до нього щупи замість вимикача.
5
Щоб визначити цілісність жили кабелю, торкніться її першим щупом приладу з одного кінця кабелю (обов'язково попередньо повністю знеструмленому!), А потім другим щупом знайдіть ту ж жилу на протилежному кінці кабелю. Переконайтеся також у відсутності коротких замикань і витоків між якими-небудь жилами. Повторіть операцію для всіх інших жив.
6
Якщо всі дроти в кабелі мають ізоляцію однакового кольору, при прозвонке надягайте на них з кожної зі сторін по бирці з номером. Це дозволить уникнути повторення прозвонки після того, як кабель знову знадобиться.