Як збільшити оборотні кошти.

Для максимізації прибутку підприємства вкладають обігові кошти в різні довгострокові об'єкти фінансування. Тому при здійсненні активної господарсько-економічної діяльності організаціям може не вистачати вільних грошових ресурсів на подальше забезпечення поточної діяльності, так як гроші в цей час задіяні в проекті. У цьому випадку необхідно організувати ефективний пошук додаткових джерел оборотних коштів.
Вам знадобиться
  • - договір довгострокового лізингу;
  • - договір банківського кредитування.
Інструкція
1
Розрахуйте суму коштів, яка необхідна для подальшого успішного здійснення підприємницької діяльності. В даному випадку, необхідно пам'ятати і про створення резервного фонду оборотних коштів, для здійснення миттєвих готівкових операцій, з якими найчастіше стикаються керівники в ході фінансово-економічної діяльності.
2
Визначте терміни, за які ви зможете повернути запозичені оборотні кошти, якщо ви вирішите поповнити оборотні кошти за рахунок банківських або торгових кредитів. Залежно від термінів погашення, а також параметрів кредитування, позики для суб'єктів підприємницької діяльності поділяються на: овердрафти, короткострокові комерційні кредити, експрес-кредити і торгове фінансування. Овердрафти являють собою запозичені кошти в розмірі 2-3 середньомісячних залишків на вашому розрахунковому рахунку. Існує кілька різновидів: незабезпечений овердрафт (без застави), овердрафтна лінія (з поновлюваним лімітом) і короткостроковий кредит під входять перерахування. Процентна ставка по даній кредитній лінії в середньому коливається від 30 до 36% річних. Процентна ставка по короткострокових кредитах під входять перерахування становить 10-15% річних. Торгове фінансування являє собою попередню оплату банком поставлених товарів, робіт чи послуг з надання документів від постачальника. Торгове фінансування поділяється на фінансування: імпортних акредитивів, експортних акредитивів та компенсаційних акредитивів.
3
Залучіть додаткові обігові кошти, за допомогою надання послуг з довгострокового лізингу. Об'єктами лізингу в даному випадку можуть стати: техніка, обладнання, машини, будівлі та споруди. За користування об'єктом лізингу, вам, як орендодавцю буде перераховуватися постійна оплата в розмірі суми, обумовленої в договорі довгострокового лізингу.
4
Розгляньте додаткові джерела поповнення оборотних коштів, такі як: отримання прибутку від додаткової емісії акцій, залучення додаткових пайових внесків, а також повернення дебіторської заборгованості.