Як полагодити підсилювач.

Якщо підсилювач раптово перестав працювати, швидше за все, це сталося через пошкодження звукової котушки акустичної системи або унаслідок неякісної збірки. Підсилювач можна відремонтувати самому при мінімальних знаннях основ радіотехніки.
Вам знадобиться
 • - паяльник;
 • - припой;
 • - теплопровідна паста;
 • - викрутки;
 • - лупа;
 • - тестер.
Інструкція
1
Вимкніть від підсилювача акустичні системи, сигнальні дроти та мережеве харчування. Зніміть апарат зі стійки для апаратури. Ремонт підсилювача краще проводити на столі з хорошим освітленням.
2
Зніміть верхню і нижню кришки підсилювача. Для цього за допомогою викрутки відкрутіть кріпильні болти і акуратно демонтуйте кришки.
3
Якщо потрібно, за допомогою пилососа очистіть внутрішній простір від пилу.
4
Уважно огляньте плати підсилювача. Щоб побачити можливі мікротріщини, користуйтеся лупою.
5
Починайте ремонт з перевірки трансформатора блоку живлення. За допомогою тестера перевірте напругу на вході силового діодного моста. Якщо там немає напруги, перевірте його на інших висновках обмоток трансформатора. Якщо на виходах трансформатора напруги немає, перевірте і при необхідності замініть запобіжник.
6
Увімкніть підсилювач і знову виміряйте змінну напругу на вході діодного моста. Якщо його немає, Випаяти діодний міст і перевірте цілісність діодів за допомогою тестера. При необхідності замініть міст таким же або більш потужним.
7
Перш ніж впаивать новий діодний міст, перевірте справність вихідних транзисторів підсилювача. Перевірте так само відсутність замикання корпусів транзисторів на радіатор. При необхідності замініть несправні транзистори, демонтуйте справні транзистори з радіатора і змонтуйте заново, використовуючи слюдяні прокладки. Обов'язково змастіть їх теплопровідної пастою для поліпшення тепловідведення на радіатор.
8
Перевірте деталі підсилювача потужності. При пошкодженнях вихідних транзисторів дуже часто пошкоджуються маленькі резистори, що з'єднують їх з попереднім каскадом підсилювача.
9
Перевірте конденсатори блоку живлення. Їх електроди не повинні бути замкнуті накоротко між собою.
10
Переконавшись, що короткі замикання по живлячим шинам відсутні, несправних деталей в вихідному підсилювачі немає, встановіть діодний міст на його місце, встановіть мережевий запобіжник і зробіть пробне включення. При відсутності несправних деталей режим підсилювача одразу встановиться, і він буде готовий до роботи.
11
Встановіть верхню і нижню кришки.
12
Перевірте опір колонок. Воно повинно відповідати паспортному значенню. Переконайтеся, що акустичні системи справні.
13
Підключіть до підсилювача мережеве живлення, колонки та сигнальні дроти.
Якщо підсилювач звуку раптово перестав функціонувати, швидше за все, справа тут в пошкодженні звукової котушки акустичної системи або в неякісної збірці. Навіть якщо ви і не знавець основ радіотехніки, відремонтувати підсилювач зможете самостійно.
Вам знадобиться
 • - паяльник з припоєм;
 • - теплопровідна паста;
 • - тестер;
 • - лупа.
 • - набір викруток.
Інструкція
1
Вимкніть всі акустичні системи, мережеве живлення та сигнальні дроти від підсилювача, зніміть його зі стійки для апаратури. Подбайте про освітлення.
2
Зніміть нижню і верхню кришки підсилювача - підходящої викруткою викрутити кріпильні болти, після чого акуратно демонтуйте обидві кришки.
3
При необхідності очистіть від пилу внутрішній простір пристрою за допомогою пилососа.
4
Огляньте плати підсилювача. Скористайтеся лупою, щоб розгледіти навіть найдрібніші деталі.
5
Перш за все, перевірте трансформатор блоку живлення. Скориставшись тестером, перевірте напругу на всіх висновках обмоток трансформації, починаючи з силового діодного моста. Якщо все гаразд, перевірте і замініть, якщо знадобиться, мережевий запобіжник.
6
Увімкніть підсилювач, потім знову виміряйте напругу на вході діодного моста. У разі відсутності останнього, Випаяти діодний міст. Перевірте цілісність діодів за допомогою тестера. Якщо потрібно, замініть міст.
7
Перед впаивание нового діодного моста переконайтеся в справності вихідних транзисторів підсилювача і відсутності замикання їх корпусів на радіатор. Виявивши несправні транзистори, замініть їх. У разі необхідності демонтуйте справні деталі з радіатора, після чого змонтуйте їх назад, використовуючи слюдяні прокладки. Щоб поліпшити відведення тепла на радіатор, змастіть їх теплопровідної пастою.
8
На черзі перевірка деталей підсилювача потужності. Коли пошкоджуються вихідні транзистори, разом з ними часто страждають і маленькі резистори, що з'єднують транзистори з попереднім каскадом підсилювача.
9
Електроди конденсаторів блоку живлення не повинні бути між собою замкнутими накоротко. Перевірте це.
10
Переконавшись у відсутності коротких замикань по живлячим шинам, несправних елементів вихідного підсилювача, встановіть на місце діодний міст, мережевий запобіжник, після чого зробіть пробне включення. Якщо несправних деталей немає, підсилювач відразу буде готовий до роботи.
11
Встановіть нижню і верхню кришки на свої місця, перевірте опір динаміків, яке повинно відповідати значенню в паспорті пристрою. Переконавшись у справності акустичних систем, підключайте до пристрою мережеве живлення, сигнальні дроти і колонки.